W dzisiejszych czasach zbadać i zmierzyć potrafimy wszystko. Testy i narzędzia psychometryczne, pliki cookies i profile w mediach społecznościowych potrafią dostarczyć niemal każdą informację o człowieku, także pod kątem dopasowania do konkretnego stanowiska. Dziś jesteśmy jeszcze w przededniu ich stuprocentowego wykorzystywania. Nie do wszystkiego mamy dostęp i nie wszystkie dane, nawet podane na tacy, nadają się do przeprocesowania i stworzenia spójnego profilu kandydata. Integracja, a następnie przetworzenie dostępnych informacji w spójny wniosek dotyczący człowieka to proces z jednej strony kosztotwórczy. Dodatkowo, takie „totalne” wykorzystanie zasobów wykracza poza obecne myślenie o standardach rekrutacji, dla niektórych zdaje się być więc zanadto rewolucyjne.  

Coraz częściej trafiamy w sieci na gorące dyskusje pomiędzy informatykami a rekruterami specjalizującymi się w poszukiwaniu kandydatów z branży IT. Często osią tych rozmów, a nierzadko i konfliktów, są zarzuty informatyków, którzy czują się traktowani nieprofesjonalnie lub otrzymują nieadekwatne propozycje zawodowe. Obroną rekruterów bywają stereotypy na temat nonszalanckiego i buńczucznego kandydata – informatyka. Jak w takiej atmosferze budować zdrową relację biznesową radzi ekspertka Antal.

Tytuł doktora – pomoc czy przeszkoda w karierze zawodowej? Według danych GUS na studiach trzeciego stopnia kształci się obecnie ponad 40 000 młodych Polaków, tymczasem w dyskursie publicznym o ich perspektywach na rynku pracy jest cicho. Antal analizuje, jak w sektorze prywatnym sprawdzają się specjaliści z „dr” przed nazwiskiem.

74% polskich specjalistów i menedżerów posiada i regularnie aktualizuje swój profil zawodowy w Internecie – tak wynika z badania Antal. Aktualizacja to jednak tylko połowa sukcesu! Pora zmienić swoje „wirtualne CV” w efektywną przestrzeń do nawiązywania relacji biznesowych i budowania marki osobistej.

Przeprowadzka za pracą do innego miasta lub za granicę to krok, który wywraca życie (zarówno zawodowe, jak i prywatne) do góry nogami. O tym, co przeanalizować przed podjęciem finalnej decyzji o relokacji zawodowej mówi Ewa Paprocka, headhunterka, która nie tylko przyczyniła się do relokacji wielu pracowników, ale i osobiście przeprowadziła się ze względu na ofertę pracy... w Antal. 

Większość z nas słysząc „negocjacje z pracodawcą” od razu myśli o pensji. Warto jednak pamiętać, że warunki zatrudnienia są bardzo zróżnicowane i szerokie. Dzięki temu specjaliści i menedżerowie mogą wynegocjować ofertę skrojoną na miarę ich potrzeb. Jak uzyskać satysfakcjonujące warunki zatrudnienia?

Newsletter

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj