Przeprowadzka za pracą do innego miasta lub za granicę to krok, który wywraca życie (zarówno zawodowe, jak i prywatne) do góry nogami. O tym, co przeanalizować przed podjęciem finalnej decyzji o relokacji zawodowej mówi Ewa Paprocka, headhunterka, która nie tylko przyczyniła się do relokacji wielu pracowników, ale i osobiście przeprowadziła się ze względu na ofertę pracy... w Antal. 

Większość z nas słysząc „negocjacje z pracodawcą” od razu myśli o pensji. Warto jednak pamiętać, że warunki zatrudnienia są bardzo zróżnicowane i szerokie. Dzięki temu specjaliści i menedżerowie mogą wynegocjować ofertę skrojoną na miarę ich potrzeb. Jak uzyskać satysfakcjonujące warunki zatrudnienia?

W porównaniu do roku 2015, w 2016 roku liczba propozycji rozmów o nowych wyzwaniach wzrosła z 8 do 10. To w dużej mierze zasługa tylko jednej branży. Wiele się mówi o popycie na informatyków, jednak liczby zaskakują – specjaliści z obszaru IT otrzymali w minionym roku średnio aż 36 propozycji zmiany pracy. To ponad dwukrotnie więcej, niż w 2015.

Zajmujesz się lub interesujesz employer brandingiem, czyli budowaniem wizerunku pracodawcy? Planujesz zaserwować w swojej organizacji jeszcze skuteczniejsze lub nowe działania HR? Zależy Ci, aby przyniosły one wymierne korzyści biznesowe? Ten materiał jest dla Ciebie - za darmo.

Decydując się na karierę w finansach powinniśmy wiedzieć, w jakim punkcie swojej kariery zawodowej jesteśmy, jaką ścieżkę wybrać dalej i co nas na niej spotka. Ten artykuł jest zbiorem doświadczeń i spostrzeżeń – moich, jako headhuntera, jak również – specjalistów i menedżerów oraz pracodawców, z którymi na co dzień mam przyjemność rozmawiać.

Interim management, czyli zarządzanie określonym projektem czasowym przez zewnętrznego eksperta, przestał być sposobem na wypełnienie luki w swoim życiorysie zawodowym. Stał się sposobem na karierę, na nową ścieżkę rozwoju zawodowego. Dzieje się tak już od dobrych kilkunastu lat na Zachodzie, ale czy jest tak też w Polsce?

Newsletter

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj