1. Jak zwiększyć szanse udziału w projektach rekrutacyjnych prowadzonych przez konsultantów Antal?

Zachęcamy do rejestracji Profilu Kandydata oraz ustawienia spersonalizowanego Job Alert, aby otrzymywać najnowsze oferty pracy w wybranym obszarze. Warto również przeglądać aktualne oferty pracy i aplikować na stanowiska o profilu zgodnym z doświadczeniem.

2. Czy warto przesłać CV, jeżeli w danym momencie nie prowadzicie rekrutacji na stanowisko, które odpowiada moim zainteresowaniom lub kwalifikacjom?

Oczywiście, warto zarejestrować się w Profilu Kandydata. Zarejestrowane CV zamieszczamy w naszej bazie, z której korzystamy przy wyszukiwaniu kandydatów na stanowiska, na które rekrutujemy. Jeżeli będziemy prowadzić rekrutację na stanowisko zgodne z Twoimi kwalifikacjami konsultant znajdzie CV w bazie i skontaktuje się w sprawie oferty pracy. Zachęcamy również do ustawienia spersonalizowanego Job Alert, aby otrzymywać powiadomienia z nowymi ofertami pracy w wybranym obszarze.

3. Jak wygląda proces rekrutacji kandydatów przez konsultantów Antal?

Każdy proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi w zakładce Proces rekrutacji. Przebieg konkretnego projektu zależy od ustaleń z pracodawcą, dla którego jest realizowany. Najczęściej stosowane metody weryfikacji kandydata to: wywiad rekrutacyjny, Assessment Centre, testy psychometryczne oraz sprawdzenie referencji u poprzednich pracodawców i współpracowników.

4. Czy Antal pomaga w znalezieniu pierwszej pracy?

Rekrutacje, które realizują konsultanci Antal dotyczą przede wszystkim stanowisk specjalistycznych średniego i wyższego szczebla. Tym samym zazwyczaj profil kandydata powinien obejmować min. 2-letnie doświadczenie. Oferty dla osób bez doświadczenia zawodowego pojawiają się najczęściej w branży outsourcingu usług i procesów biznesowych (SSC/BPO). Zdarzają się też niszowe rekrutacje, gdzie sam profil wykształcenia może być bardzo istotny, a posiadanie doświadczenia nie absolutnie konieczne. Zachęcamy do założenia Profilu Kandydata oraz do śledzenia ofert pracy umieszczanych na naszej stronie.

5. Czy korzystanie z usług Antal w celu znalezienia zatrudnienia jest płatne?

Zgodnie z polskim prawem Antal nie pobiera żadnych opłat od kandydatów. Wszelkie etapy współpracy kandydata z konsultantem Antal, m.in. promowanie kandydata na rynku pracy, prowadzenie przez cały proces rekrutacyjny, czy porady dotyczące kariery są całkowicie bezpłatne.

6. Czy posiadacie informacje o średnich wynagrodzeniach specjalistów?

Konsultanci Antal są specjalistami w branżach dla których rekrutują i posiadają wiedzę ekspercką dotyczącą danego sektora rynku, w tym również wynagrodzeń oferowanych na poszczególnych stanowiskach. Do tego Antal prowadzi cyklicznie badania dotyczące tego tematu – „Raport Płacowy Antal – wynagrodzenia oferowane specjalistom i menedżerom”. Celem jest pokazanie przekroju wynagrodzeń w różnych dyscyplinach i sektorach w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z ostatnią edycją Raportu Płacowego Antal.

7. Czy prowadzicie również projekty rekrutacyjne za granicą?

Jesteśmy firmą międzynarodową, marka Antal obecna jest w 35 krajach. Polskie biura Antal prowadzą rekrutacje głównie na terenie naszego kraju, jednak część rekrutacji to projekty zagraniczne. Konsultanci z całego świata blisko ze sobą współpracują, co daje nam możliwości rekomendowania kandydatów w rekrutacjach zagranicznych.

8. Dlaczego rekomendujecie przygotowanie CV w formacie DOC?

Zarejestrowane CV trafiają do bazy, z której konsultanci Antal korzystają przy dopasowywaniu kandydatów do projektów rekrutacyjnych. Format DOC umożliwia najbardziej efektywne wyszukiwanie na podstawie zawartości CV i dotarcie do najbardziej pasujących profili. Rejestrując swoje kompletne CV w formacie DOC kandydat może mieć pewność, że każda informacja, jaką w nim zawarł zwiększa jego szanse na zarekomendowanie do projektu rekrutacyjnego na stanowisko odpowiadające jego profilowi, a tym samym na otrzymanie dopasowanej oferty pracy. Zobacz jak poprawnie napisać kompletne CV.

9. Czy rozważacie kandydatów, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą?

Przedsiębiorczość jest cechą cenioną i często poszukiwaną przez pracodawców. Konkretne oczekiwania zależą od działalności firmy i profilu stanowiska, na które poszukujemy kandydatów. Na niektórych stanowiskach doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej jest bardzo pożądane. Poza tym obecnie wiele firm zatrudnia specjalistów na kontrakty, a przy takim zatrudnieniu działalność gospodarcza jest często niezbędna. W zatrudnieniu kontraktowym prym wiedzie branża IT. Dowiedz się więcej o modelu współpracy kontraktowej.

10. Czy poszukujecie konsultantów do Antal?

Antal cały czas się rozwija i powiększa zespół konsultantów. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami wewnętrznymi w zakładce „Kariera w Antal”, aby dowiedzieć się do których dywizji aktualnie rekrutujemy. Przyjmujemy również studentów na staż, po którym najlepsze osoby otrzymają propozycję pracy stałej. Jest to świetna okazja dla osób z niewielkim doświadczeniem, aby rozpocząć karierę zawodową. Zachęcamy do aplikowania!

11. Czy aby powziąć udział w wewnętrznym procesie rekrutacyjnym do Antal, konieczna jest biegła znajomość języka angielskiego?

Dobra znajomość języka angielskiego jest istotnym wymogiem. Jesteśmy firmą międzynarodową a konsultanci Antal prowadzą rekrutację dla międzynarodowych pracodawców, którzy zazwyczaj poszukują kandydatów znających dobrze język angielski. W związku z tym niezbędna jest weryfikacja tego języka u osób rekomendowanych naszym klientom. Zdarzają się też sytuacje, gdy klient zlecający rekrutację jest obcokrajowcem i nie posługuje się językiem polskim.

12. Jakich kompetencji oczekujecie od kandydatów na konsultanta Antal?

Jako prężnie rozwijająca się firma stawiamy na dynamizm i samodzielność w działaniu. Nasi pracownicy to osoby nastawione na realizację celu jak i rozwój własny i organizacji. Sektor sprzedaży usług rekrutacyjnych jest obszarem bardzo wymagającym, ale jednocześnie dającym wiele satysfakcji i gwarantującym rozwój osobisty. Dzięki naszym specjalizacjom jesteśmy ekspertami na rynku i wciąż podnosimy sobie poprzeczkę. Stawiamy na osoby przedsiębiorcze, odnajdujące się w sprzedaży i lubiące ciągłe zmiany.

Zarejestruj się

Jak znaleźć pracę marzeń?

Newsletter

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj