1. Jak zwiększyć szanse udziału w projektach rekrutacyjnych prowadzonych przez konsultantów Antal?

Zachęcamy do rejestracji Profilu Kandydata oraz ustawienia spersonalizowanego Job Alert, aby otrzymywać najnowsze oferty pracy w wybranym obszarze. Warto również przeglądać aktualne oferty pracy i aplikować na stanowiska o profilu zgodnym z doświadczeniem.

2. Czy warto przesłać CV, jeżeli w danym momencie nie prowadzicie rekrutacji na stanowisko, które odpowiada moim zainteresowaniom lub kwalifikacjom?

Oczywiście, warto zarejestrować się w Profilu Kandydata. Zarejestrowane CV zamieszczamy w naszej bazie, z której korzystamy przy wyszukiwaniu kandydatów na stanowiska, na które rekrutujemy. Jeżeli będziemy prowadzić rekrutację na stanowisko zgodne z Twoimi kwalifikacjami konsultant znajdzie CV w bazie i skontaktuje się w sprawie oferty pracy. Zachęcamy również do ustawienia spersonalizowanego Job Alert, aby otrzymywać powiadomienia z nowymi ofertami pracy w wybranym obszarze.

3. Jak wygląda proces rekrutacji kandydatów przez konsultantów Antal?

Każdy proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi w zakładce Proces rekrutacji. Przebieg konkretnego projektu zależy od ustaleń z pracodawcą, dla którego jest realizowany. Najczęściej stosowane metody weryfikacji kandydata to: wywiad rekrutacyjny, Assessment Centre, testy psychometryczne oraz sprawdzenie referencji u poprzednich pracodawców i współpracowników.

4. Czy Antal pomaga w znalezieniu pierwszej pracy?

Rekrutacje, które realizują konsultanci Antal dotyczą przede wszystkim stanowisk specjalistycznych średniego i wyższego szczebla. Tym samym zazwyczaj profil kandydata powinien obejmować min. 2-letnie doświadczenie. Oferty dla osób bez doświadczenia zawodowego pojawiają się najczęściej w branży outsourcingu usług i procesów biznesowych (SSC/BPO). Zdarzają się też niszowe rekrutacje, gdzie sam profil wykształcenia może być bardzo istotny, a posiadanie doświadczenia nie absolutnie konieczne. Zachęcamy do założenia Profilu Kandydata oraz do śledzenia ofert pracy umieszczanych na naszej stronie.

5. Czy korzystanie z usług Antal w celu znalezienia zatrudnienia jest płatne?

Zgodnie z polskim prawem Antal nie pobiera żadnych opłat od kandydatów. Wszelkie etapy współpracy kandydata z konsultantem Antal, m.in. promowanie kandydata na rynku pracy, prowadzenie przez cały proces rekrutacyjny, czy porady dotyczące kariery są całkowicie bezpłatne.

6. Czy posiadacie informacje o średnich wynagrodzeniach specjalistów?

Konsultanci Antal są specjalistami w branżach dla których rekrutują i posiadają wiedzę ekspercką dotyczącą danego sektora rynku, w tym również wynagrodzeń oferowanych na poszczególnych stanowiskach. Do tego Antal prowadzi cyklicznie badania dotyczące tego tematu – „Raport Płacowy Antal – wynagrodzenia oferowane specjalistom i menedżerom”. Celem jest pokazanie przekroju wynagrodzeń w różnych dyscyplinach i sektorach w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z ostatnią edycją Raportu Płacowego Antal.

7. Czy prowadzicie również projekty rekrutacyjne za granicą?

Jesteśmy firmą międzynarodową, marka Antal obecna jest w 35 krajach. Polskie biura Antal prowadzą rekrutacje głównie na terenie naszego kraju, jednak część rekrutacji to projekty zagraniczne. Konsultanci z całego świata blisko ze sobą współpracują, co daje nam możliwości rekomendowania kandydatów w rekrutacjach zagranicznych.

8. Dlaczego rekomendujecie przygotowanie CV w formacie DOC?

Zarejestrowane CV trafiają do bazy, z której konsultanci Antal korzystają przy dopasowywaniu kandydatów do projektów rekrutacyjnych. Format DOC umożliwia najbardziej efektywne wyszukiwanie na podstawie zawartości CV i dotarcie do najbardziej pasujących profili. Rejestrując swoje kompletne CV w formacie DOC kandydat może mieć pewność, że każda informacja, jaką w nim zawarł zwiększa jego szanse na zarekomendowanie do projektu rekrutacyjnego na stanowisko odpowiadające jego profilowi, a tym samym na otrzymanie dopasowanej oferty pracy. Zobacz jak poprawnie napisać kompletne CV.

9. Czy rozważacie kandydatów, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą?

Przedsiębiorczość jest cechą cenioną i często poszukiwaną przez pracodawców. Konkretne oczekiwania zależą od działalności firmy i profilu stanowiska, na które poszukujemy kandydatów. Na niektórych stanowiskach doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej jest bardzo pożądane. Poza tym obecnie wiele firm zatrudnia specjalistów na kontrakty, a przy takim zatrudnieniu działalność gospodarcza jest często niezbędna. W zatrudnieniu kontraktowym prym wiedzie branża IT. Dowiedz się więcej o modelu współpracy kontraktowej.

10. Czy poszukujecie konsultantów do Antal?

Antal cały czas się rozwija i powiększa zespół konsultantów. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami wewnętrznymi w zakładce „Kariera w Antal”, aby dowiedzieć się do których dywizji aktualnie rekrutujemy. Przyjmujemy również studentów na staż, po którym najlepsze osoby otrzymają propozycję pracy stałej. Jest to świetna okazja dla osób z niewielkim doświadczeniem, aby rozpocząć karierę zawodową. Zachęcamy do aplikowania!

11. Czy aby powziąć udział w wewnętrznym procesie rekrutacyjnym do Antal, konieczna jest biegła znajomość języka angielskiego?

Dobra znajomość języka angielskiego jest istotnym wymogiem. Jesteśmy firmą międzynarodową a konsultanci Antal prowadzą rekrutację dla międzynarodowych pracodawców, którzy zazwyczaj poszukują kandydatów znających dobrze język angielski. W związku z tym niezbędna jest weryfikacja tego języka u osób rekomendowanych naszym klientom. Zdarzają się też sytuacje, gdy klient zlecający rekrutację jest obcokrajowcem i nie posługuje się językiem polskim.

12. Jakich kompetencji oczekujecie od kandydatów na konsultanta Antal?

Jako prężnie rozwijająca się firma stawiamy na dynamizm i samodzielność w działaniu. Nasi pracownicy to osoby nastawione na realizację celu jak i rozwój własny i organizacji. Sektor sprzedaży usług rekrutacyjnych jest obszarem bardzo wymagającym, ale jednocześnie dającym wiele satysfakcji i gwarantującym rozwój osobisty. Dzięki naszym specjalizacjom jesteśmy ekspertami na rynku i wciąż podnosimy sobie poprzeczkę. Stawiamy na osoby przedsiębiorcze, odnajdujące się w sprzedaży i lubiące ciągłe zmiany.

Zarejestruj się

Jak znaleźć pracę marzeń?

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj