Świąteczne imprezy firmowe w Antal to nie tylko wspólna zabawa, ale także moment wyróżnienia naszych najjaśniejszych firmowych gwiazd! Chociaż biuro Antal w Gdańsku działa dopiero od listopada 2015, to właśnie nasza trójmiejska headhunterka - Ilona Chróścińska - otrzymała aż dwie Antalowe nagrody! 

 

Ilona Chróścińska, konsultantka Antal SSC/BPO w Gdańsku odbiera dwa firmowe wyróżnienia Poprosiliśmy Ilonę o krótką rozmowę. Mamy nadzieję, że będzie ona inspirująca zarówno dla obecnych i przyszłych headhunterów, ale także dla osób, które rozważają karierę w centrach usług wspólnych, z którymi Ilona współpracuje na co dzień!

Otrzymałaś w tym roku aż dwa wyróżnienia za wybitne wyniki pracy. Podzielisz się swoją receptą na trafny dobór kandydatów i sprawne zarządzanie projektami rekrutacyjnymi?

Wbrew pozorom mój przepis na sukces jest bardzo prosty, zwłaszcza, że metodyka mojej pracy z pewnością nie odbiega od działań podejmowanych przez innych konsultantów Antal. Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest wnikliwe poznanie wszystkich potrzeb obu stron procesu rekrutacji, zarówno pracodawców, jak i kandydatów. Codziennie poszerzam bazę kandydatów o osoby, które na poszczególnych etapach weryfikacji staram się poznać jak najlepiej. Dzięki temu jeszcze przed przystąpieniem do pracy nad wybranym projektem dysponuję profilami potencjalnych pracowników, którzy mogą doskonale sprawdzić się w danej organizacji, w pełni odpowiadając wymaganiom postawionym przez potencjalnego pracodawcę.

Nie bez znaczenia jest też intuicja, która pomaga mi w codziennej pracy. Trzeba pamiętać, iż czasami, pod warunkiem doskonałej znajomości firmy, a czasem wręcz konkretnego zespołu, można pozwolić sobie na wyjście poza wyznaczone przez pracodawcę ramy. Nawet jeśli dany kandydat nie spełnia wszystkich z góry określonych wymagań, może stanowić niezwykle cenną wartość dodaną dla danej firmy. Przed wysłaniem profilu kandydata do pracodawcy muszę mieć stuprocentową pewność, że osoba ta jest w pełni dopasowana do oczekiwań pracodawcy, albo dysponuje odpowiednim potencjałem, aby w przyszłości je spełnić. Jestem przekonana, iż moje kilkuletnie doświadczenie w branży HR, wykształcenie psychologiczne oraz ciężka praca przekładają się na osiągane wyniki.

Twoją specjalizacją są rekrutacje specjalistów i menedżerów w obszarze SSC/BPO. Co rekomendujesz pracownikom myślącym o rozwoju w SSC/BPO?

Sektor SSC/BPO jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce. Trzeba podkreślić, iż osoby, które są zatrudnione w centrach usług wspólnych mają duże możliwości rozwoju. Jest to dynamiczne środowisko, które wymaga od pracowników ciągłego poszerzania i uzupełniania kompetencji oraz nabywania nowych umiejętności. Obserwując, jak na przestrzeni ostatnich lat zmienia się rynek pracy, sądzę, iż w niedługim czasie znajomość języków obcych i doświadczenie w danej dziedzinie nie będzie już stanowić wystarczającej przewagi konkurencyjnej dla danego kandydata, gdyż wzrasta zapotrzebowanie na osoby posiadające wiedzę i umiejętności w dziedzinie IT. Warto inwestować w ten kierunek rozwoju!

Pracujesz w najmłodszym i najbardziej kameralnym biurze Antal – w Gdańsku. Co jest najciekawsze w możliwości rozwijania biznesu w nowej lokalizacji?

Bardzo się cieszę, iż mogę uczestniczyć w rozwoju biura Antal na trójmiejskim rynku. Czuję się, jakbyśmy pracowali w swego rodzaju startupie! Nie ukrywam, iż otrzymanie propozycji pracy w takim właśnie modelu było dla mnie jednym z głównych powodów, dla których zdecydowałam się zmienić pracę i podjąć wyzwanie tworzenia nowego oddziału firmy Antal. Praca w gdańskim zespole i rozwijanie biznesu w nowej lokalizacji są dla mnie niewątpliwie ekscytujące, jednak największą satysfakcję daje mi stała współpraca i podtrzymywanie relacji z już pozyskanymi partnerami biznesowymi, a ich zadowolenie daje mi jeszcze większą energię do codziennej pracy i stawania przed kolejnymi wyzwaniami.

Ilona - dziękujemy za rozmowę i gratulujemy sukcesu!

Chcesz uczyć się od najlepszych? Dołącz do nas! Sprawdź bieżące oferty pracy w Antal, a być może już niedługo Ilona będzie Twoją koleżanką z biurka obok!

 

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj