8 czerwca to Dzień Informatyka. Z tej okazji zebraliśmy garść faktów o tej grupie zawodowej. Poznaj lepiej sektor IT!

1/ 10 893 zł

Tyle wynosi średnie wynagrodzenie brutto pracownika na stanowisku specjalistycznym lub menedżerskim, pracującego w IT minimum 2 lata (pobierz raport płacowy). 

2/ 36

Tyle zaproszeń do rozmowy o zmianie pracy i nowych wyzwaniach zawodowych otrzymał w 2016 roku przeciętny informatyk. Źródłem zaproszeń były zarówno media networkingowe, jak i bezpośrednia rozmowa z headhunterem lub potencjalnym pracodawcą. Ogólna średnia rynkowa zaproszeń otrzymywanych przez specjalistów i menedżerów wynosi 10 (przeczytaj więcej). 

3/ 20%

Średnio o tyle więcej zarabiają pracownicy zatrudnieni w sektorze IT na umowę B2B w porównaniu do specjalistów i menedżerów zatrudnionych w IT w oparciu o umowę o pracę (pobierz raport płacowy).

4/ 75%

Tylu informatyków nie szuka aktywnie nowego miejsca pracy, ale będzie otwartych na rozmowę, jeżeli headhunter lub potencjalny pracodawca zainicjuje rozmowę (przeczytaj więcej). 

5/ 24% 

O tyle procent wyższego wynagrodzenia, względem otrzymywanego obecnie, oczekują informatycy w przypadku zmiany pracy (przeczytaj więcej)

6/ 8,8% 

Tyle wynosi współczynnik rotacji dobrowolnej, czyli sytuacji, w której pracownik "rzuca papierami", dla sektora IT. Oznacza to, że na 100 osób pracujących w firmie z tej branży, 8 pracowników odeszło w 2016 roku na własne życzenie (sprawdź źródło danych)

7/ Monotonia, wyższe wynagrodzenie i rozwój

To trzy główne powody dobrowolnego odejścia z pracy przedstawiane przez informatyków (przeczytaj szczegóły)

8/ 48

Tyle ofert pracy z sektora IT jest obecnie na naszej stronie. Sprawdź je teraz!

 Przejrzyj oferty IT

 

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj