Polska od lat należy do czołówki procentów AGD w Europie. Łódź z kolei jest niekwestionowaną stolicą branży w kraju. To tutaj swoje siedziby ulokowali najwięksi przedstawiciele na rynku, powstają nowe miejsca pracy, a wolnych wakatów nie brakuje. Czy rynek pracy sprosta wyzwaniom idącym wraz z rozwojem branży?

Napisanie dobrego CV nie jest łatwe, w szczególności dla osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Szacuje się, że rekruter poświęca do 60 sekund na wstępną analizę aplikacji. Jakie nieścisłości, mogą wykluczyć kandydata już na samym początku procesu rekrutacyjnego? Jak uniknąć najczęstszych błędów?

Pierwszy kwartał roku uważany jest za jeden z lepszych momentów na zmianę pracy – firmy zwiększają zatrudnienie, a na rynku pojawia się wiele ciekawych ofert. Ponadto, obecnie co drugi przedsiębiorca przyznaje, że ma braki kadrowe, a rynek kandydata, to prawdziwa szansa dla studentów, którzy chcą zacząć swoją przygodę zawodową w interesującej ich branży. Jak się przygotować i osiągnąć sukces?

Osiąganie założonych celów sprzedażowych jest z góry skazane na niepowodzenie bez wykwalifikowanego, dobrze zgranego i oczywiście zmotywowanego zespołu handlowców. Dojrzali biznesowo, kompetentni i zaangażowani sprzedawcy są najważniejszym elementem organizacji, który ma znaczący wpływ na jej stabilny rozwój. Jednocześnie, dobrze wyszkolony oraz przygotowany merytorycznie zespół, pozwalana na zachowanie przewagi wobec konkurencji na rynku. Jak zadbać o rozwój kompetencji „mistrzów sprzedaży”? Postawić na szkolenia organizowane wewnątrz organizacji, a może zainwestować w zatrudnienie firmy zewnętrznej? Czy skuteczna sprzedaż bez szkoleń jest w ogóle możliwa?

Ostatnie lata na rynku pracy należą do pracowników. Raporty wskazują, że rok 2018 jeszcze bardziej umocni pozycję specjalistów. Pracownicy są coraz bardziej świadomi swoich kwalifikacji zawodowych i bardzo dobrze znają swoją wartość. Wpływa to na wzrost wynagrodzenia oraz coraz bardziej rozbudowane świadczenia socjalne. Jak wskazuje cyklicznie przeprowadzane badanie Antal na Najbardziej Pożądanych Pracodawców, to benefity pozapłacowe stają się jednym z warunków decyzyjnych tuż obok wynagrodzenia, prestiżu firmy lub możliwości rozwoju.

Drogi studencie, czas leci szybko i już za chwilę odbierzesz długo wyczekiwany dyplom. Wkroczysz na rynek pracy. Jest to moment ekscytujący ale i trudny, w szczególności przez wysoki zakres wymagań stawiany przez potencjalnych pracodawców. Obecnie samo ukończenie uczelni wyższej nie gwarantuje dobrej pracy, a odnalezienie się w takiej sytuacji po 5 latach intensywnej nauki nie jest proste. Wielu ma nadzieję, że studia zapewnią im odpowiednie umiejętności, aczkolwiek często wiedza akademicka nie pokrywa się z potrzebami biznesu. 

Newsletter

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj