Drogi studencie, czas leci szybko i już za chwilę odbierzesz długo wyczekiwany dyplom. Wkroczysz na rynek pracy. Jest to moment ekscytujący ale i trudny, w szczególności przez wysoki zakres wymagań stawiany przez potencjalnych pracodawców. Obecnie samo ukończenie uczelni wyższej nie gwarantuje dobrej pracy, a odnalezienie się w takiej sytuacji po 5 latach intensywnej nauki nie jest proste. Wielu ma nadzieję, że studia zapewnią im odpowiednie umiejętności, aczkolwiek często wiedza akademicka nie pokrywa się z potrzebami biznesu. 

Trójmiasto stało się bardzo atrakcyjną lokalizacją dla wielkich międzynarodowych organizacji, które łamią wszelkie wizerunkowe konwenanse pracy w typowej korporacji, kojarzącej się zazwyczaj ze stresem, chłodnymi relacjami oraz sztywnym dress codem. Są to centra SSC/BPO, aktualnie jedne z najprężniej rozwijających się na rynku. Globalne firmy coraz częściej decydują się na alokację swojego kapitału w Polsce. W szczególności w miastach z licznymi ośrodkami akademickimi, z dużym potencjałem wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu znajduje się kilkanaście uczelni wyższych, co przyciąga kolejnych inwestorów. 

Dynamicznie zmieniająca się, a przy tym dość trudna sytuacja na rynku pracy stawia wiele organizacji przed sporym wyzwaniem na płaszczyźnie rekrutacyjnej. Jak wynika z badania "Barometr Rynku Pracy" przygotowywanego cyklicznie przez Work Service, prawie 40 procent firm planuje rekrutacje pracowników w czwartym kwartale 2017 roku, a sami pracodawcy zakładają największy nacisk na zatrudnienie pracowników średniego szczebla. W sektorze technicznym największym problemem, bo w znaczącym stopniu wstrzymującym rozwój licznych organizacji, są braki w kadrze menedżerskiej, i to niekoniecznie tej najwyższego szczebla. 

Każdy szanujący się świadomy pracodawca wie, że w obecnych czasach młody, wykwalifikowany pracownik z szerokimi kompetencjami jest na wagę złota, lecz niestety nie każdy pracodawca wie, co zrobić żeby decyzja o rozpoczęciu pracy w jego firmie była permanentna, lub chociaż długodystansowa. Różnice pokoleniowe stanowią wyzwanie nawet dla największych znawców i miłośników współczesnego HR, a powszechna generalizacja rozwiązań jest bardziej krzywdząca niż pomocna. W natłoku codziennych zadań warto więc zatrzymać się i zastanowić jak skutecznie zarządzać w organizacji młodą generacją - pokoleniem Millennialsów.

Dyrektor finansowy to jedno z najbardziej prestiżowych stanowisk w firmie i marzenie wielu młodych osób, które rozpoczynają swoją karierę w finansach. Lata nauki, pozyskiwanie dodatkowych kwalifikacji, stopniowe przeskakiwanie przez szczeble kariery. Wreszcie po latach ciężkiej pracy przychodzi upragniony awans na stanowisko dyrektora finansowego. Pojawiają się nowe wyzwania i większa odpowiedzialność, ale także sukcesy, uznanie. Po jakimś czasie przychodzi jednak moment dalszych zmian i decyzja o tym, by wysłać swoją aplikację na ogłoszenie które się pojawiło. Przesyłamy swoje zgłoszenie na stanowisko dyrektora finansowego w innej firmie… i cisza. Jak to? Dlaczego?

Stale rosnące zapotrzebowanie na handlowców sprawia, że pracodawcy borykają się z dostępnością odpowiednich kandydatów na rynku. Nie omija to także dynamicznie rozwijającego się sektora technicznego, w którym specjaliści do spraw sprzedaży są niezbędni zarówno w budowaniu silnej marki tak pracodawcy, jak i produktu.

Newsletter

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj