Drogi studencie, czas leci szybko i już za chwilę odbierzesz długo wyczekiwany dyplom. Wkroczysz na rynek pracy. Jest to moment ekscytujący ale i trudny, w szczególności przez wysoki zakres wymagań stawiany przez potencjalnych pracodawców. Obecnie samo ukończenie uczelni wyższej nie gwarantuje dobrej pracy, a odnalezienie się w takiej sytuacji po 5 latach intensywnej nauki nie jest proste. Wielu ma nadzieję, że studia zapewnią im odpowiednie umiejętności, aczkolwiek często wiedza akademicka nie pokrywa się z potrzebami biznesu. 

Jak bez doświadczenia zdobyć pracę w międzynarodowej firmie?

Bardzo dynamicznie rozwija się branża nowoczesnych centrów usług wspólnych. Ma ogromne zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów z zakresu finansów lub obsługi klienta i coraz częściej oferuje pracę kandydatom z krótkim życiorysem zawodowym. Sektor ten w Trójmieście mocno sprzyja studentom oraz absolwentom znających języki europejskie. Jeśli posługujesz się angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim lub językami skandynawskimi możesz w łatwy sposób znaleźć pracę w najprężniejszych i najbardziej nowoczesnych firmach regionu. A to na pewno pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój Twojej kariery zawodowej. Biura w tym sektorze aż kipią międzynarodowością. Pracują tam osoby nie tylko mówiące w różnorodnych językach, ale też pochodzące z wielu krajów. Czasami można się tam poczuć jak na Erasmusie.    

Dane

Stanowiska w obsłudze klienta oraz back office nie wymagają bogatej historii zatrudnienia. Praca ta polega na obsłudze telefonicznej i mailowej klientów firmy w innym kraju, którzy potrzebują dodatkowych informacji lub wsparcia w związku z zakupionymi usługami czy produktami. Nie ma konkurencji, ani celów sprzedażowych. Jest to lekka i opłacalna praca, którą można pogodzić ze studiami. A osoby lubiące rozmawiać oraz ceniące kontakt z ludźmi będą czuły się w niej jak ryby w wodzie.  

Trening kompetencji miękkich

Lista kompetencji, jakie można wypracować w kontakcie z klientem jest całkiem imponująca i stanowi solidną podstawę do rozwoju kariery w wielu różnych obszarach i branżach. Począwszy od intensywnego treningu umiejętności interpersonalnych, cierpliwości, elastyczności oraz radzenia ze stresem, poprzez współpracę zespołową oraz odpowiedzialność. Praca w customer service często wiąże się z rozwiązywaniem zaistniałych trudności klientów, co pomaga wyćwiczyć umiejętności negocjacyjne, szybkiego analizowania informacji oraz kreatywne rozwiązywanie problemów.

Możliwości rozwoju

Centra usług wspólnych oraz centra outsourcingowe są idealnym miejscem na szybki rozwój w środowisku międzynarodowym. Studenci i absolwenci rozpoczynający tam swoje życie zawodowe obok dobrego wynagrodzenia za wykonywaną pracę w bonusie otrzymują liczne szkolenia, zajęcia językowe, kursy oraz dofinansowanie do studiów podyplomowych. Co więcej, pracodawcy ci często wysyłają swoich pracowników za granicę do macierzystej siedziby firmy na rozbudowane szkolenia wdrożeniowe połączone z poznaniem kultury organizacyjnej. Dodatkowo, bardzo szybka rozbudowa i rozwój branży wpływają na możliwość szybszych awansów niż w innych sektorach.

Zaimponuj pracodawcy i wyróżnij się z tłumu! Sprawdź aktualne oferty pracy na https://antal.pl/o-antal/specjalizacje-antal/antal-ssc-bpo

 


Milena Dziura,

Researcher, SSC/BPO

 

Witaj ponownie!

Od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiło się 26 nowych ofert na hasło
Informatyk SAP Warszawa

Możesz podejrzeć je tutaj