PL
Antal logo
PL EN CZ
Enloyd logo
EN HU

Ulubione oferty

8 faktów o informatykach na Dzień Informatyka

Karina Chowaniak

1/ 10 893 zł

Tyle wynosi średnie wynagrodzenie brutto pracownika na stanowisku specjalistycznym lub menedżerskim, pracującego w IT minimum 2 lata (pobierz raport płacowy). 

2/ 36

Tyle zaproszeń do rozmowy o zmianie pracy i nowych wyzwaniach zawodowych otrzymał w 2016 roku przeciętny informatyk. Źródłem zaproszeń były zarówno media networkingowe, jak i bezpośrednia rozmowa z headhunterem lub potencjalnym pracodawcą. Ogólna średnia rynkowa zaproszeń otrzymywanych przez specjalistów i menedżerów wynosi 10 (przeczytaj więcej). 

3/ 20%

Średnio o tyle więcej zarabiają pracownicy zatrudnieni w sektorze IT na umowę B2B w porównaniu do specjalistów i menedżerów zatrudnionych w IT w oparciu o umowę o pracę (pobierz raport płacowy).

4/ 75%

Tylu informatyków nie szuka aktywnie nowego miejsca pracy, ale będzie otwartych na rozmowę, jeżeli headhunter lub potencjalny pracodawca zainicjuje rozmowę (przeczytaj więcej). 

5/ 24% 

O tyle procent wyższego wynagrodzenia, względem otrzymywanego obecnie, oczekują informatycy w przypadku zmiany pracy (przeczytaj więcej)

6/ 8,8% 

Tyle wynosi współczynnik rotacji dobrowolnej, czyli sytuacji, w której pracownik "rzuca papierami", dla sektora IT. Oznacza to, że na 100 osób pracujących w firmie z tej branży, 8 pracowników odeszło w 2016 roku na własne życzenie (sprawdź źródło danych)

7/ Monotonia, wyższe wynagrodzenie i rozwój

To trzy główne powody dobrowolnego odejścia z pracy przedstawiane przez informatyków (przeczytaj szczegóły)

8/ 48

Tyle ofert pracy z sektora IT jest obecnie na naszej stronie. Sprawdź je teraz!

 Przejrzyj oferty IT

 

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: