Facebook Pixel

Ulubione oferty

Antal wpiera przedsiębiorczość wśród młodego pokolenia i rozpoczyna współpracę z Fundacją Econverse

Karolina Woldańska
Karolina Woldańska Senior Public Relations Specialist

Antal został partnerem „Econverse 2022”, jednej z największych młodzieżowych konferencji startupowych w CEE, skierowanej do osób w wieku 17-20 lat. Ideą projektu jest rozwój przedsiębiorczości wśród ponad setki uczestników, a także stworzenie przestrzeni do nawiązania znajomości z rówieśnikami oraz topowymi mentorami ze świata biznesu.

„Econverse 2022” to pierwsza symulacja tworzenia start-upu skierowana do młodych osób, które pragną nauczyć się przedsiębiorczości w praktyce i chcą uczynić świat bezpieczniejszym i bardziej przyjaznym miejscem.  Zadaniem uczestników wydarzenia będzie wypracowanie możliwych rozwiązań problemów w 10 sektorach, takich jak: klimat, edukacja, AI. Jednym z sektorów będzie także #startups4ukraine, w ramach którego zostaną stworzone rozwiązania mające na celu realne wsparcie osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie.

Misją Fundacji Econverse jest promocja przedsiębiorczości, rozwój polskich startupów oraz wprowadzenie zmian w polskim systemie edukacji. Do głównych zadań „Econverse 2022” zalicza się w szczególności efektywna edukacja przedsiębiorcza na wczesnym etapie kariery, popularyzacja nieszablonowych metod rozwoju oraz zapewnienie narzędzi, które pozwolą przekształcać pomysły w startupy, projekty i innowacje. 

Przedsiębiorczość w edukacji to coś, czego wszyscy uczniowie i studenci potrzebują, dlatego Antal angażuje się w projekt „Econverse 2022” wspierając uczestników swoją wiedzą i kompetencjami z zakresu innowacji i rozwoju przedsiębiorczości. W ramach wspieranej przez Antal inicjatywy młodzi ludzie zdobędą nowe praktyczne umiejętności, jednocześnie zmieniając na lepsze swoje najbliższe otoczenie.

Patrzymy w przyszłość, śledzimy trendy a rozwój i innowacje są jedną z naszych fundamentalnych wartości. Wspieranie przedsiębiorczości traktujemy jako jeden z priorytetowych elementów społecznego zaangażowania Antal. Jako organizacja aktywna społecznie czujemy się zobowiązani do współudziału w budowie społeczeństwa przygotowanego na wyzwania współczesności i przyszłości. Współpraca Antal z Fundacją Econverse pozwala łączyć nasze zasoby, doświadczenie i ekspercką wiedzę z ambicją, energią i kreatywnością młodych ludzi i skuteczniej realizować ten cel – mówi Artur Skiba, CEO Antal. 

Wsparcie projektów edukacyjnych, które wspierają innowacyjność i przedsiębiorczość wpisują się w strategię Antal i odnosi się do Celów Zrównoważonego Rozwoju powołanych przez ONZ. Firma od lat angażuje się w wiele programów, których misją jest rozwój edukacji, wspieranie młodych ludzi i mieszkańców lokalnych społeczności. Antal buduje postawy przedsiębiorcze wśród młodych osób i pomaga tworzyć miejsca pracy w nowoczesnym modelu biznesowym jakim są start-upy. 


Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: