Facebook Pixel

Ulubione oferty

Multi Recruitment w Antal - dlaczego powinieneś wybrać właśnie nas


Roman Zabłocki zdjęcie
Roman Zabłocki Business Unit Director

Czym jest rekrutacja wolumenowa i dlaczego stanowi wyzwanie?

Rekrutacja wolumenowa jest szczególnym typem rekrutacji, wymagającym sprawnego zaplanowania całego procesu rekrutacyjnego. To dzięki planowaniu oraz zaangażowaniu odpowiednich zasobów personalnych jak i narzędziowych możemy w krótkim czasie zbudować odpowiedni “talent pool”. Ten typ rekrutacji najczęściej stosuje się w przypadkach, gdy występuje potrzeba pozyskania wielu kandydatów o średnich lub niskich kwalifikacjach w krótkim okresie czasu. Powodem do skorzystania z tego typu rozwiązania może być duża rotacja pracowników, chwilowe zapotrzebowanie na zwiększenie mocy przerobowych oraz otwarcie nowych placówek w organizacji. Dlatego branże takie jak: opakowania, FMCG, motoryzacja, farmacja, energetyka i OZE oraz sektory  produkcji, logistyki, SSC, sprzedaży czy marketingu są tymi, w których najczęściej stosuje się rekrutację wolumenową. W rekrutacjach wolumenowych skupiamy się przede wszystkim na konkretnych predyspozycjach kandydatów, które będą dopasowane do stanowiska.  Dzięki dokładnej preselekcji dokonywanej przez konsultantów Antal, wdrożenie pozyskanych w procesie rekrutacji wolumenowej pracowników w obowiązki zawodowe przebiega szybko i bez zbędnych nakładów czasowych oraz finansowych.

W ramach naszego podejścia oferujemy różne sposoby osiągnięcia celu.

RaR (Rent a Recruiter)

Jest to usługa polegająca na "wypożyczeniu rekrutera" na określony czas z możliwością przejęcia pracownika na stałe. Korzyści z wykorzystania tego modelu przedstawiają się następująco:

 • natychmiastowy dostęp do zasobów rekrutacyjnych,
 • znacząca oszczędność w porównaniu do modelu agencyjnego,
 • elastyczność rozwiązania (czas/lokalizacja/wybór narzędzi),
 • dostęp do narzędzi i eksperckiej wiedzy konsultantów Antal.

RPO (Recruitment Process Outsourcing)

Outsourcing procesów rekrutacyjnych jest to usługa przeznaczona dla firm otwartych na częściowe lub całościowe przeniesienie swoich procesów rekrutacyjnych do firmy zewnętrznej. Usługa może obejmować:

 • search & Selection,
 • internal Hiring,
 • process management,
 • vendor/Agency Management,
 • adresowanie krótkoterminowych i/lub projektowych potrzeb,
 • budowa wewnętrznych struktur i procesów.

Dowiedz się więcej na temat usługi RPO w Antal.

ReX (Recruitment Exchange)

ReX to innowacyjna platforma crowdstaffingowa, która łączy klientów, freelancerów świata rekrutacji i kandydatów. Na platformie ReX, każdego roku, około 150 niezależnych ReX rekruterów/ek zlokalizowanych na terenie pięciu kontynentów, realizuje ponad 460 niestandardowych procesów rekrutacyjnych. Jednym z zadań platformy ReX jest wsparcie procesów wolumenowych prowadzonych w Antal.

Jak pracujemy na Twój sukces?

W Antal działamy na sprawdzonych rozwiązaniach, dostosowując je do aktualnych potrzeb naszego partnera. Szczególny nacisk kładziemy na obustronną komunikację w zakresie rozpoznania szczegółowych oczekiwań względem projektu, czasu jego trwania i sposobu prezentowania kandydatów. Uczyniliśmy z tego nasz priorytet i od tego zaczynamy wszystkie projekty rekrutacyjne. Z naszego doświadczenia wynika, że dzięki takiemu podejściu możemy oszczędzić czas swój i naszego partnera. Dotarcie do wysokiej liczby dopasowanych kandydatów nie jest łatwym zadaniem, dlatego istotną usługą uzupełniającą rekrutacje wolumenowe jest marketing rekrutacyjny.

Dlaczego marketing rekrutacyjny to kluczowe zagadnienie w rekrutacjach wolumenowych?

Z raportów działu Market Research Antal wynika, że odsetek firm dbających o employer branding jest stosunkowo wysoki. Natomiast marketing rekrutacyjny często traktowany jest z niższym priorytetem lub jego cel zostaje kompletnie niezrozumiany. Dlatego nasi eksperci marketingu rekrutacyjnego nieustannie badają rynek, szkolą się, wymieniają doświadczeniami ze specjalistami z czołowych jobboard’ów na rynku i przeprowadzają wywiady z kandydatami procesowanymi przez konsultantów Antal w różnych dywizjach. Monitorujemy w ten sposób szereg czynników, które determinują atrakcyjność ogłoszeń, wsłuchując się przy tym w potrzeby kandydatów. Ogłoszenie o pracę dopasowane nie tylko do wymagań pracodawcy, ale także kandydata, jest kluczowym aspektem w momencie, kiedy nasz partner oczekuje szybkich efektów. Te potrafimy osiągać korzystając z szerokiego wachlarza dostępnych narzędzi takich jak:  

 • baza kandydatów,
 • mnogość kanałów rekrutacyjnych,
 • kampanie w sieciach społecznościowych oraz wyszukiwarkach,
 • dedykowany pod projekt landing page,
 • email marketing.

Dowiedz się więcej o usługach employer branding oraz recruitment marketing w Antal.

Korzyści jakie przynosi współpraca w modelu Multi-Recruitment:

 • Gwarancja jakości i efektu. Korzystamy ze sprawdzonych metod rekrutacji wolumenowej wykorzystując w procesie nasze bazy kandydatów i szeroki wachlarz kanałów dotarcia do kandydatów aktywnych oraz pasywnych.  
 • Szeroka baza kandydatów. Szybko docieramy do kandydatów niezależnie od regionu, predyspozycji czy poziomu doświadczenia.  
 • Elastyczność. Szybko zmieniające się trendy oraz potrzeby klienta nie są dla nas problemem. Stale monitorujemy rynek, aby zapewnić naszym partnerom działania w oparciu o najnowsze rynkowe trendy. 
 • Wieloletnie doświadczenie z różnymi klientami. Nasi konsultanci posiadają doświadczenie z wielu firm co gwarantuje zrozumienie potrzeb naszych klientów.  
 • Oszczędność zasobów. Czas, pieniądze, zaangażowanie Twoich pracowników. Twoja firma polubi lepiej zoptymalizowane koszty rekrutacji. 
 • Transparentność procesów rekrutacyjnych dzięki stałej komunikacji z dedykowanymi opiekunami po stronie Antal.

Odczuwasz skutki dużej rotacji pracowników? Sprawdź co na to wpływa i przeprowadź z nami badanie satysfakcji i zaangażowania pracowników

Nie potrzebujesz pracowników na stałe? Sprawdź naszą ofertę outsourcingu!

Rozpocznij współpracę

Wyślij zapytanie ofertowe

Zapytanie
Roman Zabłocki zdjęcie
Roman Zabłocki Business Unit Director

Roman z Antal związany jest od 2008 roku. Jest odpowiedzialny za rozwój biznesu w sektorze produkcyjnym, logistycznym i energetycznym. Specjalizuje się w projektach rekrutacyjnych ekspertów i menedżerów średniego i wyższego szczebla w branżach takich jak: energetyka, FMCG, branża opakowaniowa, motoryzacyjna, TSL. Wieloletnie doświadczenie Romana oraz doskonała znajomość rynku i specyfiki branży gwarantują pozyskanie odpowiednich kandydatów na kluczowe stanowiska w organizacjach w Polsce i regionie CEE. Praktyk i szkoleniowiec wywiadu kompetencyjnego, prowadzi kluczowe projekty metodą direct search i networkingiem. Promotor idei zrównoważonego rozwoju. Współtwórca strategii ESG Antal, jak również inicjator zmian na rynku pracy w tym zakresie. Ekspert rynku pracy w branży motoryzacyjnej. W dywizji Engineering and Operations odpowiedzialny za rozwój usługi Outsourcingu i Interim Managementu. Prywatnie pasjonat sportów zespołowych i psychologii pozytywnej.