Facebook Pixel

Ulubione oferty

Tych specjalistów w transporcie i logistyce brakuje najbardziej. Dla kogo 2022 to rok podwyżek?

Według 11. edycji Raportu Płacowego Antal średnie miesięczne wynagrodzenie specjalistów i menedżerów w branży logistycznej wyniosło 12 164 zł brutto, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłej edycji raportu o 21%. Obszar logistyki zakupów i operacji należał do najbardziej zróżnicowanych na rynku pod kątem tendencji w zakresie wynagradzania. 

Po wytworzeniu jakiegoś produktu, musi on zostać przetransportowany, dostarczony i przechowywany. Logistyka zajmuje się wszystkim tym, co sprawia, że procesy te przebiegają bez zakłóceń. Którzy specjaliści z tej branży są najbardziej poszukiwani na rynku i na jakie wynagrodzenie mogą liczyć? 

Specjaliści najbardziej pożądani na rynku 

Logistyka to szybko rozwijający się rynek. Wraz z postępem technologicznym, rosnącymi oczekiwaniami konsumentów oraz chęcią podnoszenia efektywności praca w branży jest zarówno ekscytująca, ale również bardzo wymagająca. Polska znajduje się w bardzo korzystnej pozycji logistyczno-transportowej, a jednocześnie działa niezwykle efektywnie. Stanowi największy sektor logistyczny w Europie Wschodniej. W związku z ogromnym rozmiarem tej dziedziny kariery istnieje dość stały popyt na wykwalifikowanych specjalistów ds. logistyki. 

Najbardziej pożądanymi kandydatami w obszarze logistyki są dzisiaj osoby odpowiedzialne za zdefiniowanie i wdrożenie procesów optymalizacji, które obejmują poziom usług, czas realizacji transportu oraz redukcje kosztów. Firmy logistyczne bardzo mocną stawiają również za automatyzację, która na ma celu maksymalizacje wydajności, bezpieczeństwa oraz optymalizacje procesów logistycznych - mówi Agnieszka Grzegorczyk, Team Leader, Antal Engineering & Operations.  

Kompetencje idealnego kandydata 

Pracodawcy oczekują od potencjalnego pracownika przede wszystkim bardzo dobrej znajomości języka obcego (angielskiego i innego niż angielski), biegłej obsługi programów z pakietu MS Office, doświadczenia na tym samym lub podobnym stanowisku, wykształcenia wyższego kierunkowego, znajomości programu SAP R3 czy GBS. Kandydat powinien cechować się otwartością, komunikatywnością, chęcią ciągłego rozwoju i nauki, zaangażowaniem w powierzone zadania oraz rzetelnością. Kluczowa jest dobra organizacja pracy własnej, samodzielność, gotowość do wykonywania kilku zadań jednocześnie, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, umiejętność pracy w zespole, nastawienie na realizację celów i umiejętność analitycznego myślenia  

Zapotrzebowanie na wszelkie usługi związane z transportem stale rośnie. W związku z tym logistyka jest dziedziną, która wciąż będzie się rozwijała. Odpowiednie przygotowanie do zawodu jest niezwykle ważne, dlatego każdy przyszły specjalista w opisywanej dziedzinie zamiast pytania, ile zarabia logistyk, powinien się zastanowić, jakimi cechami charakteryzuje się dobry pracownik w tej dziedzinie. Należy zaznaczyć, że brak predyspozycji nie oznacza, że droga do wykonywania zawodu jest zamknięta - dodaje Agnieszka Grzegorczyk, Team Leader, Antal Engineering & Operations.

O raporcie 

„Raport płacowy” Antal 2022 został przygotowany na podstawie przeprowadzonej analizy płac 8657 specjalistów i menedżerów uczestniczących w procesach rekrutacyjnych Antal na przestrzeni drugiego półrocza 2021 i pierwszego półrocza 2022.

Dane te zostały zweryfikowane i poszerzone o informacje z procesów rekrutacyjnych przeprowadzonych przez konsultantów Antal w 2020 r., a także wywiady telefoniczne z pracodawcami i kandydatami.

Raport do pobrania: https://antal.pl/wiedza/raport/raport-placowy-antal-2022  


 


 

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: