Ulubione oferty

Kariera w branży modowej: 5 porad na start

Kariera w branży modowej: 5 porad na start

Podczas warsztatów "Praca: kariera w branży modowej" konsultantka Antal, Małgorzata Stanik, miała okazję opowiedzieć uczestnikom o meandrach świata rekrutacji: pracy rekrutera, współpracy z headhunterem, przygotowaniu CV, rodzajach rozmów rekrutacyjnych i ich przebiegu oraz roli zawodowych portali społecznościowych. Dla tych, którzy nie mieli okazji wziąć udziału w spotkaniu, Małgosia przygotowała 5 porad zaczerpniętych z warsztatów: 

1. Łut szczęścia zdarza się w branży fashion niewiele razy częściej niż w pozostałych sektorach biznesu. Aby dotrzeć na wymarzone stanowisko, przede wszystkim bądźcie aktywni: angażujcie się w wartościowe projekty, kursy i staże, nawiązujcie kontakty branżowe, a także bądźcie obecni na zawodowych portalach społecznościowych i targach pracy oraz współpracujcie z firmami rekrutacyjnymi. 

2. Nie istnieje CV uniwersalne, więc każda aplikacja powinna być zindywidualizowana tak, by wyeksponować doświadczenie i kompetencje istotne na danym stanowisku, ponieważ pracodawca szuka kogoś, kto przede wszystkim rozwiąże jego konkretny problem. Powinniśmy także wiedzieć jak najwięcej o danym pracodawcy. Zwróciła na to uwagę Urszula Wiszowata, członek Rady Instytutu Prawa Mody. Ona sama, przygotowując się do rekrutacji w nowojorskim dziale finansów Chanel, zgłębiła każdy szczegół na stronie firmy i znała wszystkie produkty z ich oferty.

3. Praca w branży fashion wymaga dobrej znajomości prawa mody, o czym opowiedziała Magdalena Korol, założycielka Instytutu Prawa Mody. Warto zatem dodać do ulubionych zakładek blog Instytutu

. Lekturą obowiązkową dla osób, które myślą o pracy w branży modowej powinien być magazyn Fashion Biznes

5. W przygotowaniu do konkretnej rekrutacji pomoże z kolei poradnik kandydata przygotowany przez ekspertów Antal.

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: