Facebook Pixel
PL
Antal logo
PL EN CZ
Enloyd logo
EN HU

Ulubione oferty

Human Resources - co nowego?

Współpracując codziennie z działami personalnymi, kontaktując się ze specjalistami, managerami, dyrektorami, jak co kwartał staram się Państwu przedstawić najnowsze wieści z rynku pracy i zmian, jakie na nim zachodzą. Wiedza uzyskana od Państwa kolegów, analiza tego, co pokazują nam portale pracy jest naprawdę cenna i pozwala mi dzielić się nią w postaci kwartalnego biuletynu. Pozwala również Państwu poznać spostrzeżenia innych szefów i pracowników personalnych oraz tego, jak reagują na niektóre zmiany. 
 
Wakacje okiem rekrutera  Zazwyczaj okres wakacyjny to świetny czas na refleksję i spojrzenie na pewne sprawy z dystansu. Mamy wreszcie chwilę na przemyślenia i analizę tego, czego dokonaliśmy, jak wygląda nasza kariera, czy wreszcie – czy praca sprawia nam satysfakcję i się w niej spełniamy. Często będąc w tzw. amoku codzienności nie mamy po prostu czasu na zastanawianie się, czy faktycznie wykorzystujemy wszystkie swoje kompetencje, czy się rozwijamy, czy firma spełnia nasze oczekiwania. Jest zazwyczaj tyle spraw, że zwyczajnie nie ma na to czasu.  Z moich obserwacji wynika, że aktywność kandydatów, którzy otwierają się na zmiany w okresie wakacyjnym (lipiec – wrzesień) jest dużo wyższa niż w trakcie tzw. sezonu, czyli okresie przed- i powakacyjnym. W wolnym czasie łatwiej jest się przygotować do otwarcia się na rynek pracy, kiedy we wrześniu – październiku na dobre powrócą liczne oferty pracy.   
 
Kogo zatem szukają pracodawcy?  Tendencje na rynku zmieniają się w każdym roku jak w kalejdoskopie – szczególnie w ostatnich miesiącach, kiedy firmy wychodziły z okresu spowolnienia i musiały dostosować się do zmian, zrewidować budżety, przyjrzeć się strukturom organizacyjnym.  To, co jest ewidentnie zauważalne to większe otwarcie firm na obszar szkoleniowo-rozwojowy. Na rynku pojawiło się dużo ofert pracy dotyczących stanowisk zarówno specjalistycznych, jak i kierowniczych we wspomnianej dyscyplinie. Również managerowie działów, z którymi rozmawiam bardzo często poszukują osób, które w całości odpowiadają za: 
 • szkolenia pracowników,
 • rozwój zawodowy,
 • zarządzanie wydajnością i rozwojem,
 • coaching, mentoring,
 • planowanie sukcesji,
 • identyfikację kluczowych pracowników,
 • całościową politykę szkoleniową – przygotowywanie budżetów, analizę potrzeb szkoleniowych, opracowywanie programów i rekomendację udziału firm zewnętrznych w ich dostarczaniu.
Managerowie i Dyrektorzy Personalni poszukują zazwyczaj osób z: 
 • minimum dwuletnim doświadczeniem w samodzielnym prowadzeniu obszaru szkoleniowo-rozwojowego w organizacjach,
 • praktycznym doświadczeniem w tworzeniu i realizacji szkoleń wewnętrznych,
 • umiejętnościami tworzenia narzędzi do badania i analizy potrzeb rozwojowych,
 • wysoko rozwiniętymi umiejętnościami analitycznymi, pracy na wskaźnikach HR,
 • bardzo dobrą znajomością języka angielskiego,
 • i oczywiście proaktywnym podejściem i wysokiej motywacji do pracy.
Cały rok 2009 był dotkliwy, jeśli chodzi o procesy szkoleniowe w organizacjach; wiele budżetów zostało uszczuplonych lub zredukowanych niemal do zera, wiele osób kierujących obszarami szkoleniowo-rozwojowymi zostało z dnia na dzień pozbawionych zadań i pracy. Obserwuję, że od początku 2010 roku następuje powrót do ich ponownego zatrudniania oraz tworzenie zupełnie nowych stanowisk w działach personalnych odpowiedzialnych za te funkcje.  Zauważalny jest coraz większy nacisk na weryfikację potrzeb organizacji w zakresie rozwoju i szkoleń pracowników, co powinno przełożyć się nie tylko na wzrost motywacji wśród obecnie zatrudnionych, ale i na postrzeganie firmy na rynku pracy przez potencjalnych kandydatów.  Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dalszymi informacjami na temat rynku pracy lub współpracą w zakresie realizacji projektów rekrutacyjnych na stanowiska średniego i wyższego szczebla w obszarze HR, uprzejmie proszę o kontakt: 
 

Robert Skok

Senior Consultant HR & Legal

Tel: +48 22 48 35 000

Fax: +48 22 48 35 001

Email: artur.migon@antal.pl

Antal International Sp. z o. o.

Stratos Office Centre Ks. Skorupki Street 5 00-546 Warszawa, POLAND

Web: www.antal.pl

Goldenline Profile

 
Od 6 lat jestem związany z rekrutacjami na stanowiska wyższego i średniego szczebla. W Antal Inernational zajmuję się realizacją projektów rekrutacyjnych na stanowiska w obszarze HR i Legal. Projekty najczęściej realizowane przeze mnie w ostatnim czasie to: HR Director/ Manager, HR Business Partner, Training & Development Manager/ Coordinator/ Specialist oraz Legal Advisor, Legal Counsel, Legal Department Manager.