Facebook Pixel

Ulubione oferty

Administrator, architekt rozwiązań czy specjalista ds. wdrożeń?

Współczesny rynek pracy w obszarze IT jest w ciągłym ruchu. Zmieniają się nie tylko technologie, ale również podejście do zarządzania zasobami ludzkimi i infrastrukturą. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych trendów.

Outsourcing jako odpowiedź na potrzeby biznesowe

Większość firm w odpowiedzi na potrzebę ograniczenia kosztów coraz częściej decyduje się na korzystanie z rozwiązań outsourcingowych. Wykorzystując ekspertyzy firm zewnętrznych, organizacje mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami i koncentrować się na swojej głównej działalności.

Ewolucja Profilu Poszukiwanych Pracowników

Wraz z rosnącą popularnością outsourcingu zmienia się również profil poszukiwanych pracowników w IT. Firmy potrzebują teraz specjalistów, którzy nie tylko potrafią administrować i konfigurować systemy, ale także skutecznie współpracować z podwykonawcami i firmami outsourcingowymi.

Nowe Modele Zarządzania w Dziale IT

Nie jest rzadkością sytuacja, w której kierownik działu infrastruktury IT nie zarządza już bezpośrednio pracownikami firmy, ale zewnętrznymi kontraktorami. Tradycyjne role w IT dostosowują się do tych zmian, prowadząc do powstania nowych stanowisk hybrydowych. Na takich stanowiskach od pracowników oczekuje się nie tylko zaawansowanej wiedzy technicznej, ale także umiejętności zarządzania projektami.

Redefinicja Tradycyjnych Stanowisk

Administratorzy systemów i sieci nie są już postrzegani tylko jako osoby odpowiedzialne za bieżącą konserwację. Teraz oczekuje się od nich, aby byli specjalistami ds. wdrożeń, potrafiącymi analizować, planować i wdrażać nowe rozwiązania w organizacji.

Cechy Idealnego Kandydata na Stanowisko Specjalisty ds. Wdrożeń

Jeśli myślisz o karierze w dziedzinie wdrożeń w IT, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kompetencji:

  • Doświadczenie projektowe, w tym w zakresie migracji danych i integracji systemów.
  • Umiejętność zdalnego wsparcia i znajomość wirtualizacji.
  • Nastawienie na komunikację z klientem.
  • Biegła znajomość języka angielskiego.
  • Zdolność do analizowania funkcjonalności systemów.
  • Posiadanie certyfikatów, takich jak ITIL v3 Foundation, PMP czy Prince2.

Planowanie Kariery w Nowej Rzeczywistości IT

Biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany na rynku IT oraz rosnące wymagania biznesowe, każdy specjalista powinien zastanowić się nad dalszym kierunkiem rozwoju. Inwestycja w certyfikaty i zdobywanie doświadczenia projektowego to klucz do sukcesu w tej dziedzinie, gwarantując ciekawe wyzwania zawodowe i atrakcyjne wynagrodzenie.

Stanowisko

Zarobki miesięczne brutto (PLN)

Administrator systemów

6000 – 9000

Architekt rozwiązań

9000 – 13 000

Specjalista ds. wdrożeń

8000 – 12 000

Ekspert ds. wdrożeń/PM

12 000 – 16 000

Źródło: Antal International, IT&Telecom, opracowanie własne na podstawie projektów rekrutacyjnych w  latach 2011-2012

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dalszymi informacjami na temat rynku pracy z obszaru infrastruktury IT lub współpracą w zakresie realizacji projektów rekrutacyjnych z tych obszarów na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie średniego i wyższego szczebla, proszę o kontakt:Antal International Sp. z o.o.
Stratos Office Centre
Puławska 2
00-546 Warszawa
Web: www.antal.pl
  


Masz pytania? Skontaktuj się z autorem:

Powiązane usługi