Facebook Pixel

Ulubione oferty

EKG

Jak zmienia się rynek pracy w pandemii? XIII Europejski Kongres Gospodarczy z udziałem ekspertów Antal

W dniach 20-22 września w Katowicach odbył się XIII Europejski Kongres Gospodarczy, na którym firma Antal była obecna m.in. jako partner sesji tematycznej Rynek Pracy. Wydarzenie zgromadziło 9 tys. uczestników, w tym 5,7 tys. wzięło udział stacjonarnie, a reszta online. W trakcie trzech dni odbyło się 100 debat. Eksperci Antal wzięli udział w dwóch sesjach. W debacie Rynek Pracy uczestniczył Artur Skiba, prezes Antal, a w sesji BPO centra usług wspólnych udział wziął Sebastian Sala, dyrektor ds. dywizji Antal SSC/BPO. 


Podczas sesji Rynek Pracy przedstawione zostały najnowsze badania Antal, w których widać, jak pandemia zmieniła podejście nie tylko do pracy zdalnej, ale także do sposobów monitorowania pracowników. Zdaniem prezesa Antal Artura Skiby, formy kontroli pracowników w pandemii i podczas pracy zdalnej stały się bardziej dojrzałe. Pracodawcy większą uwagę zwracają nie na to, co pracownicy robią, ale na to, co zrobili i jakie są efekty.

Natomiast w sesji BPO centra usług wspólnych Sebastian Sala, dyrektor ds. dywizji Antal SSC/BPO podkreślał, jak ważna jest elastyczność pracodawców w podejściu do pracowników. Większość pracowników przyznaje, że możliwość pracy hybrydowej jest decydującym aspektem podjęcia przez nich nowego zatrudnienia.