Facebook Pixel

Ulubione oferty

PL
Antal - agencja rekrutacyjna
PL EN CZ
Enloyd - agencja rekrutacyjna
EN HU
Antal - agencja rekrutacyjna

Zagadnienia

Rozwój gospodarczy miast w bardzo dużym stopniu kształtowany jest przez nowe inwestycje, zarówno zagraniczne, jak i lokalne. Jednym z kluczowych czynników wpływających na decyzję firm o wyborze lokalizacji dla działalności operacyjnej jest kapitał ludzki danego regionu. Widzimy także, że jego znaczenie w ostatnich latach wyraźnie rośnie, coraz częściej stając się najważniejszym kryterium w procesie decyzyjnym.

Regularnie prowadzone badania rynku pracy pozwalają na dokonanie trafnej oceny obecnego stanu i podjęcie działań mających na celu zwiększenie dostępności potrzebnych kompetencji. W tym procesie niebagatelną rolę odgrywają władze miasta, które dzielą się wiedzą i kreują zrównoważoną strategię rozwoju dla aglomeracji.

Zgromadzony materiał badawczy na temat puli talentów pozwala ocenić Łódź jako jedno z najbardziej perspektywicznych miejsc pod kątem lokowania inwestycji spośród innych miast polskich i europejskich oraz jako atrakcyjny ośrodek dla obecnych i potencjalnych mieszkańców miasta.

Zawartość

CZĘŚĆ 1: WSTĘP
CZĘŚĆ 2: KOSZTY PRACY I DOSTĘPNOŚĆ TALENTÓW
CZĘŚĆ 3: EDUKACJA
CZĘŚĆ 4: BIZNES W ŁODZI
CZĘŚĆ 5: SSC/BPO
CZĘŚĆ 6: IT
CZĘŚĆ 7: PRODUKCJA
CZĘŚĆ 8: ŁODZIANIE ZA GRANICĄ
CZĘŚĆ 9: OBCOKRAJOWCY W ŁODZI