Facebook Pixel

Ulubione oferty

PL
Antal - agencja rekrutacyjna
PL EN CZ
Enloyd - agencja rekrutacyjna
EN HU
Antal - agencja rekrutacyjna

Zagadnienia

Przedsiębiorstwem innowacyjnym określa się przedsiębiorstwo inteligentne, przedsiębiorstwo przyszłości charakteryzujące się dużą elastycznością, zaangażowaniem w sprawy jednostki, pełnym wykorzystaniem potencjału pracy zespołowej, silnymi kompetencjami podstawowymi, zamiłowaniem do różnorodności. Przez innowacyjność podmiotów gospodarujących rozumie się ich zdolność i motywację do ciągłego poszukiwania i zastosowania w praktyce wyników badań naukowych, prac badawczo-rozwojowych, nowych idei, pomysłów i wynalazków.

Priorytetem dla Polski powinno być zatem usuwanie barier utrudniających podnoszenie innowacyjności i tworzenie warunków stymulujących innowacyjność firm. Zaś dla firm priorytet powinny stanowić działania potencjalnie stymulujące innowacyjność.

W Antal jako liderzy rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR, patrzymy w przyszłość, chcemy być pionierami innowacji na rynku rekrutacyjnym. Jesteśmy głodni wiedzy, śledzimy trendy i nowinki, usprawniamy naszą pracę. Dzielimy się wiedzą i pomysłami. Nie utrzymujemy status quo, rozwijamy się.

W poniższej analizie próbowaliśmy zatem odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, co wyzwala w ludziach innowacyjność oraz jak podejmowane przez firmy działania na rzecz innowacyjności wpływają na ich atrakcyjność w oczach pracowników i kandydatów.

Życzę ciekawej lektury,

Artur Skiba, Prezes Antal

Patronat merytoryczny:

 • Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej
 • Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza

Zawartość

Wprowadzenie

Innowacyjność firmy

W jaki sposób firmy inwestują w innowacje?

Jak firmy wspierają innowacyjność pracowników?

  • Innowacyjne środowisko pracy
  • Innowacyjne miejsce pracy

  Wellbeing pracowników jako sposób na kreowanie innowacyjności

  ESG a innowacje

  Źródła danych

  O Antal