Facebook Pixel

Ulubione oferty

Praca na kilka etatów - konieczność czy wybór Polaków?

Jednym z wyjątkowych zjawisk obserwowanych na polskim rynku pracy jest wzrost liczby multietatowców. Ale co naprawdę stoi za tą tendencją? Czy Polacy pragną zdobywać różnorodne doświadczenia i rozwinąć swoją karierę, czy może są zmuszeni do podejmowania wielu zatrudnień w poszukiwaniu godziwej płacy?

Rynek Pracy a Samoświadomość Specjalistów

Bieżące warunki na rynku pracy sprzyjają pracownikom. Wielu specjalistów i menedżerów posiada świadomość własnych umiejętności, co przekłada się na ich zdolność do oceny własnej wartości rynkowej. Takie podejście odzwierciedla najnowszy Raport Płacowy Antal.

Inwestycja w Osobistą Markę i Profesjonalny Rozwój

Dzięki nowoczesnym narzędziom i zasobom, pracownicy stają się bardziej aktywni w budowaniu i zarządzaniu swoją osobistą marką. To z kolei przekłada się na zainteresowanie inwestowaniem w własny rozwój zawodowy. Typowym multietatowcem jest więc ekspert, który wybiera dodatkowe projekty ze względu na ich wartość, a nie konieczność.

Wielozawodowość w Sektorze IT

Sektor IT w Polsce stał się przodownikiem w kwestii multietatowości. Najbardziej pożądani specjaliści w tej branży często widzą tradycyjne oferty pracy jako ograniczenie. Dlatego też wielu z nich wybiera współpracę w formie freelancerskiej lub projektowej.

Elastyczność Przyszłości: Wielozawodowość w Innych Sektory

Artur Skiba, prezes Antal, w rozmowie dla Gazety Finansowej przewiduje, że trend wielozawodowości będzie się umacniać również w innych sektorach. Zdaniem Skiby, jest to odpowiedź na potrzeby młodszych generacji, które cenią sobie niezależność i swobodę wyboru w kontekście kariery zawodowej.

Całość materiału pt. "Polak - multietatowiec" znajdziecie Państwo w Gazecie Finansowej z dnia 14.10.2016. 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: