Facebook Pixel

Ulubione oferty

Przewodnik dla Z-ek. Antal przedstawia 10 najbardziej obiecujących kierunki studiów w 2024 roku

Eksperci Antal zajmujący się na co dzień rekrutacją przyjrzeli się dziesięciu najbardziej obiecującym kierunkom studiów w 2024 roku, które gwarantują nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale także ciekawe i dynamiczne możliwości rozwoju zawodowego.

1. AI i Data Science

Rynek technologii AI i Data Science przeżywa nieustanny boom, otwierając drzwi do kariery w jednym z najszybciej rozwijających się sektorów. Studenci mogą specjalizować się w machine learningu, analizie danych czy big data. Na początku kariery mogą oczekiwać wynagrodzenia rzędu 10 000-15 000 PLN brutto miesięcznie, które z doświadczeniem i specjalizacją może wzrosnąć nawet do 25 000-35 000 PLN brutto.
W tej dziedzinie kluczowe jest ciągłe doskonalenie umiejętności i adaptacja do nowych technologii. Najbardziej poszukiwani są specjaliści, którzy potrafią łączyć umiejętności techniczne z biznesowym zrozumieniem danych – komentuje Karolina Bucka, Team Leader, Antal IT Services.

2. Cyberbezpieczeństwo

W obliczu wzrostu cyberataków, specjaliści od cyberbezpieczeństwa są na wagę złota. Specjalizując się w bezpieczeństwie sieci czy kryptografii, na początku kariery można zarabiać około 12 000 PLN, a z doświadczeniem i dodatkowymi certyfikatami nawet do 30 000 PLN miesięcznie.
W cyberbezpieczeństwie nie wystarczy tylko wiedza techniczna. Równie ważne jest zrozumienie kontekstu biznesowego i prawnych aspektów ochrony danych, co czyni tę dziedzinę szczególnie atrakcyjną dla osób o szerokich kompetencjach – dodaje Anika Jabłońska, Senior Consultant, Antal IT Services.

3. Medycyna Personalizowana i Biotechnologia

Spersonalizowana opieka zdrowotna to przyszłość medycyny. Specjaliści w dziedzinie genetyki czy farmakologii mogą na początku swojej kariery liczyć na wynagrodzenia w przedziale 9 000-12 000 PLN, które z doświadczeniem mogą wzrosnąć nawet do 25 000 PLN.
Specjaliści w tej dziedzinie muszą łączyć głęboką wiedzę medyczną z umiejętnościami technologicznymi. Warto też podkreślić rosnącą rolę etyki w biotechnologii, co otwiera nowe perspektywy zawodowe – komentuje Marta Lebuda, Sector Manager, Antal Poland

4. Zrównoważony Rozwój i Ochrona Środowiska

W odpowiedzi na globalne wyzwania ekologiczne, specjaliści w dziedzinie zrównoważonego rozwoju są niezwykle poszukiwani. Wynagrodzenia startowe to około 8 000-10 000 PLN, wzrastające z doświadczeniem do 20 000 PLN.
Ten sektor zyskuje na znaczeniu w miarę rosnącej świadomości ekologicznej. Oferuje on nie tylko satysfakcjonujące wynagrodzenie, ale także możliwość pracy nad projektami mającymi realny wpływ na naszą planetę - dodaje Dominik Kalinowski Head of Outsourcing, Antal Poland

5. Inżynieria Lotnicza i Kosmiczna

Sektor lotniczy i kosmiczny oferuje wynagrodzenia początkowe w granicach 12 000 PLN, które z doświadczeniem i specjalizacją mogą wzrosnąć do 30 000 PLN i więcej.
To dynamicznie rozwijająca się branża, która wymaga nie tylko wiedzy inżynieryjnej, ale także kreatywności i zdolności do pracy w międzynarodowych zespołach. To idealny wybór dla osób z pasją do innowacji – komentuje Roman Zabłocki, Business Unit Director, Antal Poland

6. Finanse i Blockchain

W sektorze finansowym i technologiach blockchain, początkowe wynagrodzenia wynoszą około 10 000-12 000 PLN, a z doświadczeniem mogą wzrosnąć do 30 000 PLN.
W finansach i blockchainie kluczowe jest połączenie wiedzy finansowej z umiejętnościami technologicznymi. To dziedzina dla osób zainteresowanych nieustannymi innowacjami i wyzwaniami intelektualnymi – komentuje Martyna Grunt-Mejer, Team Leader, IT Services Antal Poland

7. Psychologia i Neurologia

W obszarze psychologii i neurologii, na początku kariery można liczyć na 7 000-9 000 PLN, które mogą wzrosnąć do 20 000 PLN z doświadczeniem i dodatkowymi specjalizacjami.
W tej dziedzinie ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale także umiejętność praktycznego zastosowania badań do rozwiązywania realnych problemów. To pole dla tych, którzy chcą łączyć naukę z empatią - dodaje Joanna Cieślik, Team Leader, Finance & HR Antal Poland

8. Inżynieria Materiałowa i Nanotechnologia

Specjaliści w tej dziedzinie mogą zarabiać na starcie 10 000-12 000 PLN, a z doświadczeniem do 25 000 PLN.
Ta branża to nie tylko praca w laboratorium, ale także możliwość wpływania na rozwój nowych produktów i technologii. Specjaliści muszą wykazać się nie tylko wiedzą techniczną, ale także kreatywnością - komentuje Aleksandra Kurasiewicz, Team Manager, Engineering & Operations Antal Poland

9. Digital Marketing i Social Media

W branży cyfrowego marketingu i mediów społecznościowych, początkowe wynagrodzenia kształtują się na poziomie 7 000 – 8 000 PLN brutto, co z późniejszym doświadczeniem może wzrosnąć do 20 000 zł miesięcznie.
To dynamiczna dziedzina, w której liczy się nie tylko znajomość narzędzi, ale także zdolność do tworzenia angażujących treści i strategii. Wymaga to ciągłego śledzenia trendów i elastyczności - dodaje Paulina Kwiatkowska, Consultant, Sales & Marketing Antal Poland

10.Projektowanie gier

Studenci specjalizujący się w projektowaniu gier uczą się nie tylko programowania i grafiki komputerowej, ale także storytellingu, projektowania dźwięku i psychologii użytkownika. Te umiejętności pozwalają na tworzenie wciągających, interaktywnych światów, które przyciągają miliony graczy na całym świecie.
Specjalizacje takie jak projektowanie gier, programowanie, grafika i animacja, scenariusz i narracja, a także dźwięk i muzyka otwierają szerokie możliwości kariery w tej branży. Absolwenci mogą oczekiwać początkowych wynagrodzeń rzędu 7 000-9 000 PLN miesięcznie, które z doświadczeniem i specjalizacją w zakresie zaawansowanego programowania gier czy kierowania projektami, mogą wzrosnąć do 20 000-30 000 PLN miesięcznie. Wyróżniają się tu także role testowania i kontroli jakości, które są niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości finalnego produktu – komentuje Karolina Giza, Team Leader, IT Services Antal Poland
Branża gier to nie tylko programowanie, ale również sztuka, design i narracja. Specjaliści w tej dziedzinie muszą łączyć różne umiejętności, aby tworzyć wciągające i innowacyjne produkty.

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: