Facebook Pixel

Ulubione oferty

Jakie jest drugie dno pytań rekrutera?

Legendy na temat rozmów kwalifikacyjnych krążą zarówno wśród kandydatów, jak i rekruterów, a w sieci nie brakuje porad jak się przygotować, by swoich konkurentów zostawić daleko w tyle. Jednak kwestie, które na pozór wydają się oczywiste wcale takimi nie są, a zwykłe pytania rekrutera mogą mieć ukryte znaczenie. Jak jest naprawdę? 

Głównym celem rozmowy rekrutacyjnej jest sprawdzenie, czy kandydat posiada predyspozycje niezbędne na danym stanowisku. Sam przebieg spotkania również ma znaczenie. Zwykle wydaje nam się, że rozmowa kwalifikacyjna to czas, kiedy mamy mówić jak najwięcej i jak najlepiej się zareklamować. Niekoniecznie. Jak podkreśla Fabian Pietras, ekspert ds. rekrutacji z Antal kandydat bardzo często zapomina o tym, że powinien też słuchać. Dzięki temu może wychwycić potrzeby potencjalnego pracodawcy i zaproponować konkretne rozwiązania. 

Zwracamy uwagę na sposób budowania relacji, kreatywność podczas niestandardowych zadań rekrutacyjnych takich jak tzw. role play, odporność na stres czy zdolności negocjacyjne – dodaje ekspert Antal. 

Właśnie dlatego pytania stawiane przez osobę rekrutującą są zadawane w sposób, który ma te cechy uwidocznić. Co zatem siedzi w głowie rekrutera i jak go zrozumieć? 

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w praktyce?

Fabian Pietras, ekspert ds. rekrutacji w Antal, przeprowadził wideo symulację rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem, w której pokazujemy:

  • Jakie jest drugie dno pytań rekrutera? 
  • Które z nich stanowią największe wyzwanie dla kandydata?
  • Jakich błędów warto unikać?

Materiał wideo jest dostępny do publikacji na YouTube na kanale „zRozum”: Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna?

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: