Raport płacowy to dokument prezentujący wysokości wynagrodzeń oraz oferowanych benefitów dla określonych profili stanowisk. Przykładowe stanowiska, dla których przeprowadzaliśmy analizę:
- front-end developer z pięcioletnim doświadczeniem z Warszawy znający np. m.in. dwa popularne w tworzeniu aplikacji webowych frameworki,
- key Account Manager w branży HR ze znajomością języka angielskiego na poziomie C1,
- konsultant ds. audytu z dwuletnim doświadczeniem w pracy, w sektorze bankowości.
Dlaczego współpraca z Antal to najlepszy wybór?
Firmy, które korzystają z naszych dedykowanych raportów płacowych, często zwracają uwagę na to, że dane w nich zawarte prezentują poziom stawek najbardziej zbliżony do rynkowego. Pokrywa się on z informacjami uzyskiwanymi podczas rozmów z kandydatami. Zatrudniając ponad 1400 pracowników każdego roku, nauczyliśmy się, że to nie nazwa stanowiska determinuje o wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. O wiele ważniejszy jest zakres kompetencji i kwalifikacji, który wnosi do organizacji nowozatrudniona osoba. Nie należy jednak zapominać o otoczeniu biznesowym, które determinowane jest przez dostępność kandydatów, kondycję branży, a także szereg innych czynników, które bierzemy pod uwagę w trakcie opracowywania raportów płacowych.
Porównanie wynagrodzeń i metodologia
Raporty płacowe przygotowujemy biorąc pod uwagę dane pozyskiwanie w trakcie realizacji procesów rekrutacyjnych we wszystkich dywizjach Antal, korzystając z danych wewnętrznych oraz opracowań osób, które na co dzień procesują osoby o zadanym profilu. W najbardziej wymagających przypadkach działania uzupełniamy przez wykonanie wywiadów w grupie docelowej klienta.
Raporty płacowe – jak długo trwa projekt?
Realizacja projektu trwa około dwóch tygodni, a opracowanie raportu płacowego w formie graficznej trzy dni robocze.