Ulubione oferty

Czy procesy rekrutacyjne można uprościć do absolutnego minimum? Czy można dostosować współpracę z zewnętrznym partnerem w rekrutacji do własnych potrzeb? Jeżeli szukasz sposobu jak uzupełnić braki kadrowe w procesie rekrutacji skorzystaj z RPO. 

Warto wyobrazić sobie firmę, która przygotowuje się do realizacji bardzo dużego projektu. Nie ma jeszcze na tym etapie odpowiedniej kadry, aby w odpowiedni sposób się nim zająć. Rozpatrując kwestię konieczności zasilenia przedsiębiorstwa możliwie jak najlepszymi specjalistami w krótkim czasie widzi, że dział HR, którym obecnie dysponuje nie będzie w stanie fizycznie sprostać tak dużemu wyzwaniu. Z pomocą przychodzi właśnie Recruitment Process Outsourcing. Dedykowany zespół  Antal wykorzysta własne narzędzia oraz doświadczenie rekruterów w zaspokojeniu potrzeb organizacji.

Recruitment Process Outsourcing w Antal pozwala na zrealizowanie potrzeb kadrowych przedsiębiorstwa prościej, szybciej i taniej. Klienci Antal mają możliwość dostosowywania warunków współpracy do swoich aktualnych potrzeb - elastyczność to bardzo istotna zaleta RPO.

Recruitment Process Outsourcing w Antal - nasze modele współpracy

Outsourcing rekrutacji w Antal może zostać przeprowadzony w trzech szczególnych modelach: 

Recruitment Process Outsourcing (projektowy) stanowi rozwiązanie dla firm, które potrzebują zrekrutować większą kadrę wyspecjalizowanych pracowników średniego i wyższego szczebla (ale nie tylko!). Projekt jest realizowany przez konsultantów z Antal, których wiedza odpowiada branży, w jakiej będą poszukiwani pracownicy. Projektowe podejście do współpracy w modelu RPO świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy na przykład przedsiębiorstwo rozrasta się bardzo szybko i liczy się zrekrutowanie możliwie jak najlepszych pracowników w krótkim czasie. Recruitment Process Outsourcing jest na to świetnym sposobem. 

Recruitment Process Outsourcing (programowy) obejmuje rekrutacje pracowników z jednego sektora i stanowi formę stałej współpracy. Specjaliści z Antal w ujęciu długoterminowym wspierają działy HR klienta. Programowy outsourcing świetnie sprawdza się w przypadku stanowisk, w których panuje spora rotacja.

Recruitment Process Outsourcing (całościowy) w tym modelu przejmujemy wszystko, co jest związane z procesami dotyczącymi rekrutacji nowych pracowników do firmy. Ten model współpracy jest dobrym rozwiązaniem w przypadku kiedy dział HR jest zbyt mały by udźwignąć samodzielnie procesy rekrutacyjne do wielu zespołów w firmie. Dział HR klienta zyskuje wówczas pełne wsparcie ze strony Antal przy budowaniu oraz ulepszaniu struktur. 

Każdy model współpracy dobieramy do konkretnego zadania oraz partnera, ponieważ stawiamy na elastyczne formy relacji z Klientami dostosowane pod aktualne potrzeby rekrutacyjne przedsiębiorstwa.

Recruitment Process Outsourcing - dlaczego warto?

W naszym wieloletnim doświadczeniu z różnej wielkości klientami z licznych branż, na własnej skórze przekonaliśmy się, jak wiele zalet ma model RPO. Można stwierdzić, że szczegółowe wartości, jakie niesie ze sobą Recruitment Process Outsourcing są mocno indywidualne - niemniej, można wskazać na pewne wspólne zalety, które dostrzegają wszyscy nasi klienci. Dlaczego RPO jest tak atrakcyjne?

  • Wysoka skuteczność outsourcingowanych procesów rekrutacyjnych. Przedsiębiorstwo przekazuje zadania z tego kręgu do Antal, partnera, który dysponuje odpowiednią wiedzą, bazą kandydatów, narzędziami oraz wewnętrznymi procedurami: to powoduje, że dotarcie do najlepszego kandydata jest prostsze i szybsze - a tym samym: tańsze. 
  • Gwarancja wiedzy rekrutera. Do każdego procesu dobieramy wykwalifikowanego rekrutera posiadającego ekspertyzę w podobnych rekrutacjach. Partner Antal może mieć pewność, że osoba odpowiedzialna za kontakt z kandydatami jest w stanie prowadzić rozmowy rozumiejąc specyfikę danego rynku.
  • Nieograniczony dostęp do wiedzy eksperckiej. Rekruterzy w Antal są doskonale przygotowani do każdego procesu i świetnie zarządzają projektami - począwszy od wykorzystania wewnętrznych baz, a skończywszy na skutecznym domykaniu rekrutacji.
  • Doskonały wpływ na employer branding. Profesjonalni, świetnie przygotowani rekruterzy jednocześnie dbają o to, by wizerunek firmy, dla której prowadzą rekrutację był jak najlepszy. Przykładamy szczególną uwagę do candidate experience za pomocą atrakcyjnych materiałów rekrutacyjnych oraz troskę o budowanie partnerskich relacji kandydat-rekruter.
  • Ciągły wgląd w status projektów, przebieg procesów rekrutacyjnych. Przekazanie procesów rekrutacyjnych pod skrzydła Antal nie oznacza utraty kontroli nad nimi. Wręcz przeciwnie - gwarantujemy pełną transparentność wszelkich działań. W Antal panuje kultura partnerskiej współpracy z klientem - oddelegowani do projektu specjaliści na bieżąco raportują postępy prac i są w stałym kontakcie z zleceniodawcą

Sprawdź inne usługi Antal:

RPO w Antal to rozwiązanie dla Ciebie - sprawdź nas

Recruitment Process Outsourcing to sposób na oszczędność czasu, pieniędzy, zasobów bez zmartwień o powodzenie projektów rekrutacyjnych czy braki w kadrze. Poszukiwanie najlepszego kandydata na rynku jest procesem wymagającym, jednak w Antal z takimi wyzwaniami radzimy sobie doskonale - niezależnie od branży, w jakiej rekrutujemy. Opowiedz nam o swoich potrzebach - my opowiemy Ci, co możemy zrobić dla Twojej firmy. Zapraszamy do kontaktu!

Rozpocznij współpracę

Wyślij zapytanie ofertowe

Zapytanie
Sebastian Sala zdjęcie
Sebastian Sala Business Unit Director, SSC/BPO, Banking & Insurance, ReX Recruitment Exchange

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie, specjalizacji: Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Od 8 lat związany z sektorem finansowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w strukturach czołowych instytucji finansowych na stanowiskach związanych z zarządzaniem sprzedażą, oddziałami banków, szkoleniem pracowników działów sprzedaży oraz implementacją standardów obsługi klienta. W Antal odpowiedzialny jest za rozwój biznesu w sektorze bankowym. Specjalizuje się w projektach rekrutacyjnych specjalistów i menedżerów średniego i wyższego szczebla dla pionów bankowości detalicznej, inwestycyjnej oraz korporacyjnej.