Facebook Pixel

Ulubione oferty

Czy procesy rekrutacyjne można uprościć do absolutnego minimum? Czy można dostosować współpracę z zewnętrznym partnerem w rekrutacji do własnych potrzeb? Jeżeli szukasz sposobu jak uzupełnić braki kadrowe w procesie rekrutacji skorzystaj z RPO. 

Warto wyobrazić sobie firmę, która przygotowuje się do realizacji bardzo dużego projektu. Nie ma jeszcze na tym etapie odpowiedniej kadry, aby w odpowiedni sposób się nim zająć. Rozpatrując kwestię konieczności zasilenia przedsiębiorstwa możliwie jak najlepszymi specjalistami w krótkim czasie widzi, że dział HR, którym obecnie dysponuje nie będzie w stanie fizycznie sprostać tak dużemu wyzwaniu. Z pomocą przychodzi właśnie Recruitment Process Outsourcing. Dedykowany zespół Antal wykorzysta własne narzędzia oraz doświadczenie rekruterów w zaspokojeniu potrzeb organizacji.

Recruitment Process Outsourcing w Antal pozwala na zrealizowanie potrzeb kadrowych przedsiębiorstwa prościej, szybciej i taniej. Klienci Antal mają możliwość dostosowywania warunków współpracy do swoich aktualnych potrzeb - elastyczność to bardzo istotna zaleta RPO.

Recruitment Process Outsourcing w Antal - nasze modele współpracy

Outsourcing rekrutacji w Antal może zostać przeprowadzony w trzech szczególnych modelach: 

Recruitment Process Outsourcing (projektowy) stanowi rozwiązanie dla firm, które potrzebują zrekrutować większą kadrę wyspecjalizowanych pracowników średniego i wyższego szczebla (ale nie tylko!). Projekt jest realizowany przez konsultantów z Antal, których wiedza odpowiada branży, w jakiej będą poszukiwani pracownicy. Projektowe podejście do współpracy w modelu RPO świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy na przykład przedsiębiorstwo rozrasta się bardzo szybko i liczy się zrekrutowanie możliwie jak najlepszych pracowników w krótkim czasie. Recruitment Process Outsourcing jest na to świetnym sposobem. 

Recruitment Process Outsourcing (programowy) obejmuje rekrutacje pracowników z jednego sektora i stanowi formę stałej współpracy. Specjaliści z Antal w ujęciu długoterminowym wspierają działy HR klienta. Programowy outsourcing świetnie sprawdza się w przypadku stanowisk, w których panuje spora rotacja.

Recruitment Process Outsourcing (całościowy) w tym modelu przejmujemy wszystko, co jest związane z procesami dotyczącymi rekrutacji nowych pracowników do firmy. Ten model współpracy jest dobrym rozwiązaniem w przypadku kiedy dział HR jest zbyt mały by udźwignąć samodzielnie procesy rekrutacyjne do wielu zespołów w firmie. Dział HR klienta zyskuje wówczas pełne wsparcie ze strony Antal przy budowaniu oraz ulepszaniu struktur. 

Każdy model współpracy dobieramy do konkretnego zadania oraz partnera, ponieważ stawiamy na elastyczne formy relacji z Klientami dostosowane pod aktualne potrzeby rekrutacyjne przedsiębiorstwa.

Oblicz szacunkowy koszt rekrutacji w modelu RPO

osób
miesiące
PLN BRUTTO / MSC

Recruitment Process Outsourcing - dlaczego warto?

W naszym wieloletnim doświadczeniu z różnej wielkości klientami z licznych branż, na własnej skórze przekonaliśmy się, jak wiele zalet ma model RPO. Można stwierdzić, że szczegółowe wartości, jakie niesie ze sobą Recruitment Process Outsourcing są mocno indywidualne - niemniej, można wskazać na pewne wspólne zalety, które dostrzegają wszyscy nasi klienci. Dlaczego RPO jest tak atrakcyjne?

 • Wysoka skuteczność outsourcingowanych procesów rekrutacyjnych. Przedsiębiorstwo przekazuje zadania z tego kręgu do Antal, partnera, który dysponuje odpowiednią wiedzą, bazą kandydatów, narzędziami oraz wewnętrznymi procedurami: to powoduje, że dotarcie do najlepszego kandydata jest prostsze i szybsze - a tym samym: tańsze. 
 • Gwarancja wiedzy rekrutera. Do każdego procesu dobieramy wykwalifikowanego rekrutera posiadającego ekspertyzę w podobnych rekrutacjach. Partner Antal może mieć pewność, że osoba odpowiedzialna za kontakt z kandydatami jest w stanie prowadzić rozmowy rozumiejąc specyfikę danego rynku.
 • Nieograniczony dostęp do wiedzy eksperckiej. Rekruterzy w Antal są doskonale przygotowani do każdego procesu i świetnie zarządzają projektami - począwszy od wykorzystania wewnętrznych baz, a skończywszy na skutecznym domykaniu rekrutacji.
 • Doskonały wpływ na employer branding. Profesjonalni, świetnie przygotowani rekruterzy jednocześnie dbają o to, by wizerunek firmy, dla której prowadzą rekrutację był jak najlepszy. Przykładamy szczególną uwagę do candidate experience za pomocą atrakcyjnych materiałów rekrutacyjnych oraz troskę o budowanie partnerskich relacji kandydat-rekruter.
 • Ciągły wgląd w status projektów, przebieg procesów rekrutacyjnych. Przekazanie procesów rekrutacyjnych pod skrzydła Antal nie oznacza utraty kontroli nad nimi. Wręcz przeciwnie - gwarantujemy pełną transparentność wszelkich działań. W Antal panuje kultura partnerskiej współpracy z klientem - oddelegowani do projektu specjaliści na bieżąco raportują postępy prac i są w stałym kontakcie z zleceniodawcą

Sprawdź inne usługi Antal:

RPO w Antal to rozwiązanie dla Ciebie - sprawdź nas

Recruitment Process Outsourcing to sposób na oszczędność czasu, pieniędzy, zasobów bez zmartwień o powodzenie projektów rekrutacyjnych czy braki w kadrze. Poszukiwanie najlepszego kandydata na rynku jest procesem wymagającym, jednak w Antal z takimi wyzwaniami radzimy sobie doskonale - niezależnie od branży, w jakiej rekrutujemy. Opowiedz nam o swoich potrzebach - my opowiemy Ci, co możemy zrobić dla Twojej firmy. Zapraszamy do kontaktu!

Korzyści ze współpracy w modelu RPO

 • Dzięki współpracy z doświadczonym rekruterem osiągniesz optymalizację procesów. Nie tylko uzyskasz dostęp do większej ilości specjalistów na rynku ale także uzyskasz doradztwo, wsparcie administracyjne oraz pomoc we wszystkich procesach HR dla Twoich indywidualnych potrzeb a także zwiększysz szansę na realizację projektu w określonym czasie i budżecie.
 • Wiemy jak ważne jest budowanie relacji oraz reagowanie na potrzeby biznesu. Oferowany przez Antal model biznesowy pozwala osiągnąć oba wymienione cele. Ponadto charakteryzuje się większą skutecznością w dopasowaniu kandydatów do organizacji oraz wymagań stanowiskowych.
 • Usługa RPO pozwoli Ci także zredukować koszty związane z zatrudnieniem. Dzięki wypożyczeniu rekrutera lub całego zespołu oszczędzasz na: 
  - kosztach związanych z prowadzeniem rekrutacji,
  - kosztach back-office związanych z zatrudnianiem (HR, IT, księgowość),
  - kampaniach reklamowych,
  - kosztach ogłoszeń,
  - oprogramowaniu,
  - wynajmie powierzchni.

  Stała miesięczna płatność w postaci abonamentu to także mniejsze fee za zatrudnienie pracownika (w zależności od umowy).
 • Dzięki wiedzy eksperckiej oddelegowanego konsultanta, jego znajomości rynku, specjalizacji oraz dostępu do szerokiej bazy kandydatów i sieci networkingowej, możesz skutecznie skrócić czas potrzebny do zamknięcia procesu rekrutacyjnego poprzez szybsze i skuteczniejsze dotarcie do kandydatów pasywnych na rynku.
 • Jednym z filarów dobrze działającego i skutecznego procesu rekrutacyjnego jest szczegółowa strategia rekrutacyjna, która holistycznie opisuje i organizuje wszystkie etapy procesów rekrutacyjnych w Twojej firmie. Zawarte w niej rozwiązania są dopasowane do specyfiki projektu i uwzględniają: poziom stanowisk, budżet, priorytet procesu oraz skalę i zasięg prowadzonych rekrutacji. Usługa RPO w Antal jest produktem kompletnym, który zawiera wsparcie w zaplanowaniu całego procesu rekrutacji, tworzeniu profili kompetencyjnych, prowadzeniu selekcji i – w końcu - rekrutacji. Dopełnieniem kompleksowego podejścia do zagadnienia strategii jest szeroki zakres kompetencji rekrutera on-site, który pozwala na szybkie reagowanie w przypadku zmieniających się potrzeb organizacji lub rynku. Pozwala to na dostosowywanie „w locie” strategii rekrutacyjnej.
 • Podczas współpracy w modelu RPO możesz na bieżąco kontrolować postępy w Twoich procesach rekrutacyjnych korzystając z szeregu wskaźników KPI, które mierzysz na co dzień, I które najlepiej sprawdzają się w Twojej organizacji. Wiemy, że dobry przepływ informacji jest kluczem do sukcesu dlatego stawiamy na przejrzyste raportowanie z uwzględnieniem wszystkich lub kilku ze wskaźników KPI: Time to hire; Cost per hire, Number of hires, Interview to offer ratio, Source of hire, Offer to acceptance ratio, Number of applications, Employee referrals to hire ratio, Sourcing channel efficiency, Interviews to hire, Offer acceptance rate (OAR), Submit to interview ratio, Applicants per opening, Candidate job satisfaction, Recruitment funnel effectiveness, Hiring manager satisfaction, Candidate job satisfaction.  

Rozpocznij współpracę

Wyślij zapytanie ofertowe

Zapytanie

Kiedy warto skorzystać z RPO:

1. Rekrutacja wolumenowa - duża liczba pracowników do zatrudnienia w krótkim czasie lub zwiększone potrzeby zatrudnienia np. w związku z planowaną tranzycją procesów.

2. Mały dział HR – zbyt duży nakład obowiązków w stosunku do liczby zatrudnianych specjalistów, a także, brak zgody lub funduszy na dodatkowy etat w firmie.

3. Chwilowe zwiększone zapotrzebowanie na pracowników z konkretnymi kompetencjami, a także  zbyt duża liczba jednocześnie otwartych rekrutacji.

4. Wprowadzenie nowej marki na rynek – plany otwarcia nowego SSC w Polsce, potrzeba zbudowania świadomości marki wśród kandydatów, potrzeba zbudowania całej strategii rekrutacji i kompleksowego procesu zatrudniania.

5. Duża rotacja pracowników – wynikiem współpracy w modelu RPO jest m.in. dobre dopasowanie kandydata do stanowiska i roli w organizacji, co przekłada się na niższą rotację pracowników.

6. Pomoc oraz wsparcie merytoryczne, a także decyzyjne i koordynacyjne - wspólne rozpoznawanie potrzeb i wspólne planowanie działań służących ich zaspokojeniu, a także brak znajomości przepisów prawa pracy np. przy wchodzeniu na rynek polski firmy zagranicznej.

7. Poszerzenie bazy kandydatów – kiedy posiadasz zbyt mały spływ kandydatów na otwarte role w Twojej organizacji z pomocą przychodzą rekruterzy on-site, którzy pomogą w dotarciu do kandydatów pasywnych na rynku pracy z pomocą aktywnego poszukiwania. 

Rozpocznij współpracę

Wyślij zapytanie ofertowe

Zapytanie
Sebastian Sala zdjęcie
Sebastian Sala Business Unit Director, SSC/BPO, Banking & Insurance, ReX Recruitment Exchange

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie, specjalizacji: Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Po 8 latach na stanowiskach menedżerskich w sektorze bankowości dołączył do zespołu Antal. Obecnie jest odpowiedzialny za procesy rekrutacyjne, analizy i doradztwo HR oraz rozwój biznesu w branżach: SSC/BPO, Finance, HR & Legal oraz Banking & Insurance. Entuzjasta digitalizacji projektów rekrutacyjnych. Odpowiedzialny za prowadzenie i rozwój największej platformy crowdstaffingowej dla niezależnych rekruterów w Polsce: ReX - Recruitment Exchange. Branżowa wiedza specjalistyczna oraz bogate portfolio zrealizowanych projektów pozwalają przedstawiać klientom konkretne rozwiązania biznesowe, przynoszące istotne zmiany i wymierne efekty m.in. w ramach takich usług  jak RPO – Recruitment Process Outsourcing, Permanent Recruitment oraz Outsourcing.