Facebook Pixel

Ulubione oferty

Czy zatrudnianie młodych się opłaca?


W nowoczesnym świecie pracy, gdzie technologia i globalizacja kształtują rynek pracy, pokolenie Y stanowi kluczowy element siły roboczej. Jednak zrozumienie ich potrzeb i ambicji jest kluczem do skutecznego angażowania i zatrudniania tej unikalnej grupy ludzi. Dyskusja, która miała miejsce 18 marca w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, miała na celu zgłębienie tych zagadnień.

Spotkanie Eksperckie w Ministerstwie

Spotkanie zorganizowane przez Forum Młodych Lewiatan oraz Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zgromadziło ekspertów z różnych dziedzin, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. Na wydarzenie przybyli m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Jacek Męcina, Sekretarz Stanu w MPiPS. W debacie wzięli również udział przedstawiciele organizacji młodzieżowych i fundacji, co podkreśliło jej interdyscyplinarny charakter.

Głos Specjalisty: Oczekiwania Pokolenia Y

Anna Kulawiak, Team Leader w SSC/BPO reprezentująca firmę Antal, dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, czego oczekuje od firm pokolenie Y. Podkreśliła, że młodzi ludzie, którzy obecnie wchodzą na rynek pracy, są niewątpliwie ambitni i pełni kreatywności. Dla nich nie wystarczy tylko stabilne zatrudnienie. Chcą się angażować, przyczyniać się do sukcesu firmy i czuć, że ich praca ma znaczenie. W zamian oczekują możliwości rozwoju osobistego i zawodowego oraz odpowiedniej kultury organizacyjnej, która pozwoli im na realizację swoich pasji i zainteresowań.

Debata była ważnym krokiem w kierunku zrozumienia i spełnienia oczekiwań pokolenia Y. Tylko poprzez otwarty dialog i wymianę doświadczeń między różnymi sektorami możemy budować przyszłość, która będzie sprzyjała zarówno pracodawcom, jak i pracownikom.


 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: