Facebook Pixel

Ulubione oferty

Antal na EFNI 2023 - nowe kompetencje, nowe generacje i rozwój AI

Antal miał okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI) 2023 w Sopocie. W tym roku naszymi mówcami byli Artur Skiba, Prezes Antal, który uczestniczył w panelu "Nowe kompetencje czy nowe zawody?" oraz Fabian Pietras, Business Unit Director Antal IT Services, który wraz z Antonim Kałużą, twórcą fundacji Econverse dyskutowali o tym jakie przewagi konkurencyjne może przynieść firmie zastosowanie AI oraz generacja Z.

Nowe kompetencje czy nowe zawody?

Rozwój takich technologii jak zwłaszcza sztuczna inteligencja wnosi nową jakość do wielu obszarów – także na rynek pracy. Ludzie powinni już przygotować się na nowe warunki gry na rynku pracy, zwłaszcza w kontekście kompetencji zupełnie innych niż te potrzebne do niedawna, a także zmieniającego się popytu na rozmaite profesje. Jak rozumieć nieustanny rozwój zawodowy w kontekście rosnącej roli AI. Czy to nowe kompetencje, czy może zupełnie nowe zawody są teraz w centrum uwagi? 

Na powyższe pytanie podczas panelu dyskusyjnego EFNI, 12 października, odpowiedzi szukali:

  • Artur Skiba, Prezes Zarządu Antal, 
  • Prof. Agnieszka Kurczewska, Katedra Funkcjonowania Gospodarki, Uniwersytet Łódzki 
  • Prof. Piotr Wachowiak, rektor, dyrektor Instytutu Zarządzania, SGH 
  • Małgorzata Dobies-Turulska, prezeska, IKEA Industry Polska 
  • Joanna Pruszyńska-Witkowska, wiceprezeska, Future Collars 

Panel moderowała Małgorzata Lelińska, dyrektorka departamentu, Konfederacja Lewiatan. 

Kluczowym elementem, który gwarantuje nie tylko przetrwanie, ale i rozwój firmy w tej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, jest inwestycja w rozwój zawodowy pracowników. To nad czym warto się pochylić to opracowanie i wdrożenie kompleksowych programów szkoleniowych z zakresu AI i technologii pokrewnych, dostosowanych do specyfiki branży i organizacji. Szkolenia te powinny być ukierunkowane na rozwijanie kompetencji technicznych, ale równie ważne są umiejętności miękkie, które umożliwią efektywne wykorzystanie nowych technologii. Wsparcie pracowników w procesie nauki i adaptacji nowych umiejętności, włączając w to dostęp do najnowszej wiedzy, narzędzi i technologii, jest kluczowe. Podkreślić należy również znaczenie kultury organizacyjnej otwartej na innowacje i uczenie się. Pracownicy, którzy czują się wspierani i zmotywowani do rozwoju, są bardziej skłonni do eksploracji i adaptacji nowych kompetencji, co przekłada się na elastyczność i konkurencyjność firmy - podsumował panel Artur Skiba, Prezes Antal

Jakie przewagi konkurencyjne może przynieść firmie zastosowanie AI oraz generacja Z?

Wspieramy edukację przyszłości i inwestujemy w młode talenty. Dlatego do udziału w tegorocznej edycji EFNI zaprosiliśmy Antoni Kałuża, twórcę Econverse.org - organizacji, której misją jest stworzenie społeczności, która nie boi się sięgać wysoko i szuka rozwiązań dla problemów współczesnego świata. Jakie przewagi konkurencyjne może przynieść firmie zastosowanie AI oraz generacja Z? To na to pytanie podczas EFNI Talks, 13.10 o godzinie 10:45 eksperci odpowiadali. 

Więcej o EFNI: https://efni.pl/

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: