Facebook Pixel

Ulubione oferty

Antal SSC/BPO prowadzi warsztaty z przygotowywania CV i autoprezentacji

Magdalena Kapusta oraz Liliana Tetlak, doświadczone konsultantki specjalizujące się w branży Antal SSC/BPO, postanowiły przekazać swoją bogatą wiedzę studentom dwóch prestiżowych uczelni wyższych w Polsce. Swoje wystąpienia prowadziły najpierw 13 maja w Szkole Głównej Handlowej, a tydzień później, 19 maja, na Uniwersytecie Warszawskim.

Tajemnice Skutecznego CV

Ich pierwsza część prezentacji koncentrowała się na jednym z kluczowych elementów procesu rekrutacyjnego - CV. Studenci dowiedzieli się, jakie są zasady tworzenia skutecznego życiorysu zawodowego oraz mogli przyjrzeć się konkretnym przykładom aplikacji. Kapusta i Tetlak podkreśliły również wartość wykorzystania mediów społecznościowych w procesie rekrutacji, wskazując na platformy takie jak LinkedIn czy Golden Line. To, co w szczególności przyciągnęło uwagę studentów, to debata na temat optymalnej długości CV oraz dylemat, czy lepiej tworzyć standardowe, czy może bardziej kreatywne dokumenty aplikacyjne. Dyskusja nie była pozbawiona pytań dotyczących drobnych, ale istotnych szczegółów aplikacji.

Mistrzowska Autoprezentacja w Procesie Rekrutacyjnym

Drugą część szkolenia poświęcono umiejętnościom prezentowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ekspertki skupiły się na sposobach radzenia sobie z typowymi, a także trudniejszymi pytaniami rekruterów. Omówiły, jak przygotować się do takiego spotkania, jakie pytania warto oczekiwać oraz jak skutecznie radzić sobie z niewygodnymi tematami i stresem. Studenci uzyskali praktyczne wskazówki i odpowiedzi na swoje pytania, co z pewnością pomoże im w przyszłych rozmowach kwalifikacyjnych.

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: