Facebook Pixel

Ulubione oferty

Goła pensja to nie wszystko. Benefity pozapłacowe w pigułce

Goła pensja to nie wszystko. Benefity pozapłacowe w pigułce

Jeśli zatem wkraczasz na rynek pracy, warto zorientować się, co może zaproponować Ci Twój potencjalny pracodawca. Pod lupę bierzemy nowoczesne centra usług biznesowych, które zdecydowanie przodują w kwestii świadczeń pozapłacowych.

Benefity w pigułce:

- Prywatna opieka medyczna zlokalizowana w atrakcyjnych i nowoczesnych placówkach, pozwala uniknąć kolejek do lekarza, pokrywa koszty skomplikowanego leczenia, rehabilitacje oraz daje możliwość wykupienia pakietów dentystycznych.    

- Ubezpieczenie na życie oraz fundusz emerytalny w postaci atrakcyjnych i opłacalnych pakietów.

- Karty sportowe umożliwiają wejście na większość obiektów sportowych, tj. siłownie, baseny, aquaparki, studia jogi. Dzięki temu nie jesteś ograniczony do jednego klubu, siłowni lub dyscypliny sportowej. Nowinką jest tutaj ukłon ze strony pracodawców, wspierających akcje naliczania kilometrów dla osób dojeżdżających do pracy rowerem. Następnie zebrane punkty wymieniane są na atrakcyjne nagrody.

- Bilety do kina lub teatru.

- Dofinansowanie do kursów językowych lub zajęć językowych w trakcie pracy. To Ty wybierasz, co jest dla Ciebie najlepsze – formę zajęć oraz częstotliwość. Niejeden pracodawca wie, że języki są przyszłością, i nie ogranicza zajęć do języków używanych w danej organizacji. Więc jeśli Twoją pasją są właśnie języki obce, możesz wykorzystać tę szansę.

- Dodatki językowe przyznawane są osobom posługującym się biegle kilkoma językami. Stanowią część stałej wypłaty.

- Dofinansowanie do studiów podyplomowych, certyfikatów oraz profesjonalnych szkoleń. Jedną z bardziej popularnych pozycji w branży finansowej są prestiżowe i niezwykle kosztowne kursy ACCA. Pracodawcy centrów usług wspólnych coraz częściej wspierają kursantów lub finansują je w całości.

- Dodatki za pracę w godzinach popołudniowych. Organizacje współpracujące ze Stanami Zjednoczonymi, zmuszone są pracować w nietypowych godzinach, natomiast ta niedogodność często jest rekompensowana dodatkiem do stałej wypłaty.

- Wyjścia intergracyjne. W pracy musisz czuć się dobrze. Jeśli pracujesz z fajnymi ludźmi to i poniedziałki nie są takie straszne. Zatem pracodawcy skrupulatnie przygotowują budżety na imprezy, mające na celu integrację współpracowników. Zaraz obok wyjść „na piwo” organizowane są wspólne lunche, gry lub wyjazdy.

- Świeże owoce. Obecnie, bardzo powszechnym zwyczajem w biurach stały się Owocowe poniedziałki, wtorki lub środy. Gdy masz ochotę na przekąskę sięgasz po to, co masz pod ręką, czyli same WITAMNY. A gdy akurat przyjeżdżają Twoje ulubione truskawki lub maliny, dobry humor utrzymuje się co najmniej do końca dnia.

- Piękne i nowoczesne biura położone w dobrze skomunikowanej okolicy. Nowocześni, a przede wszystkim świadomi wymagań kandydatów pracodawcy, prześcigają się w aranżacji wnętrz – tak, by miejsce pracy było jak najbardziej atrakcyjne i przyjazne. Dbają nie tylko o korzystną infrastrukturę, odpowiednią lokalizację, czy parkingi, ale również dobre samopoczucie swoich pracowników. Tworzą pokoje relaksu, gier lub pomieszczenia dla mam z dziećmi. Półki uginają się tam pod książkami, a w przerwie odbywają się rozgrywki w piłkarzyki lub ping ponga. W ładnie urządzonych kuchniach, można znaleźć ekskluzywne ekspresy z naprawdę świetną kawą. Kolejną inwestycją są fotele do masażu lub fizjoterapeuta, który wymasuje Ci kark, gdy masz wyjątkowo stresujący dzień. Co więcej, warto wspomnieć, że niejedno biuro w Trójmieście ma widok na morze.

- Pakiet relokacyjny, jeśli martwią Cię koszty przeprowadzki do innego miasta. Pakiet ten często pokrywa koszty przeprowadzki lub wynajmu mieszkania przez pierwsze miesiące.

- Praca zdalna. Technologie na tyle ułatwiają pracę, że bardzo często do wykonania codziennych obowiązków wystarczy laptop oraz telefon. Dlatego marzenie o pracy z kanapy przy kominku, domku letniskowego lub nawet plaży staje się rzeczywistością.

- Elastyczne godziny pracy. Wiele firm decyduje się na wprowadzenie elastycznego czasu przyjścia do pracy, co ułatwia dotarcie do biura bez stresu, gdy utkniemy w korku, tramwaj nie przyjedzie na czas lub po prostu zaśpimy.

- Elastyczny grafik. Idealne rozwiązanie dla studentów lub mam, a także tych, którzy chcą połączyć pracę z innymi zajęciami.

Nowoczesne organizacje wiedzą jak przyciągnąć, zatrzymać i zmotywować najlepszych pracowników. Oprócz wyżej wymienionych dodatków, w centrach tych powoli zaczynają pojawiać się mechanicy dla zmotoryzowanych lub przedszkola dla pracujących rodziców.

Pracownicy mogą liczyć na dofinansowanie do posiłków, dojazdów do pracy (w postaci bonów paliwowych), wakacji czyli tzw. "wczasów pod gruszą", "13-stek" lub dnia wolnego z okazji urodzin. W branży SSC/BPO z gołą pensją jest jak z Yeti: wszyscy o niej słyszeli, ale nikt jej nie widział.

Jeśli chcesz sprawdzić jak jest naprawdę zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w tym sektorze.

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: