Facebook Pixel

Ulubione oferty

Nowy wizerunek korporacji. Wprowadzenie do SSC/BPO

Milena Dziura
Milena Dziura Associate Consultant

Prognozy są bardzo optymistyczne – zakłada się, że w Polsce do 2020 roku branża SSC/BPO otworzy około 250 tys. nowych miejsc pracy dla specjalistów posługujących się językami europejskimi. Firmy te zajmują się usługami finansowo-księgowymi, logistycznymi, HR oraz obsługą klienta. Dlatego absolwenci kierunków powiązanych z tymi działami mają ogromne szanse na zatrudnienie. Jednakże podstawę zatrudnienia stanowią już wcześniej wspomniane języki obce, co najmniej na poziomie swobodnej komunikacji. Znajomość języka angielskiego jest już standardem. Obecnie w Gdańsku oraz w Gdyni najbardziej pożądana jest znajomość języków skandynawskich, niemieckiego oraz włoskiego. Dodatkowo, specjaliści posługujący się językami: francuskim, holenderskim lub hiszpańskim mogą ubiegać się o pracę w tym sektorze.

Co oznaczają skróty SSC/BPO?

SSC, Shared Services Center, czyli  Centra Usług Wspólnych, pracujące na rzecz realizacji wewnętrznych potrzeb dużej, rozproszonej terytorialnie grupy kapitałowej. Firmy te obsługują  np. procesy finansowo-księgowe swoich spółek z innych krajów. Natomiast centra BPO, czyli Business Proces Outsourcing, są to samodzielne jednostki obsługujące przedsiębiorstwa jako firmy zewnętrzne. 

Co wyróżnia SSC/BPO?

Pracodawcy z sektora SSC przyciągają atrakcyjnymi bonusami pozapłacowymi i zdecydowanie mogą pochwalić się ich bogatą ofertą. Obecnie bardzo sztampowa karta sportowa czy umowa o pracę stanowią podstawę. Inwestorzy stawiają na nowoczesny wystrój biur, bardzo często z mocno rozbudowanym zapleczem socjalnym. Udowadniają, że kawa w biurze może smakować wyjątkowo dobrze, w szczególności w zgranym, międzynarodowym środowisku, gdzie zawiera się wieloletnie przyjaźnie. Pomagają przełamywać kolejne bariery językowe, oferując intensywne kursy językowe. Poprzez inwestowanie w pracownika, dofinansowanie studiów podyplomowych, szkoleń i certyfikatów stawiają bardzo mocno na rozwój pracownika. „Nie samą pracą żyje człowiek” – dlatego ważną rolę odgrywa tutaj polityka work-life balance. Popularne są też relax roomy, z tomami książek i grami, by choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków. SSC/BPO jest przyjazne studentom, oferując elastyczny grafik pracy i pracę z nowoczesnymi technologiami. Zaskoczeniem może być również bardzo rodzinna i przyjazna atmosfera, panująca nie tylko na wyjściach integracyjnych.

Twoja wymarzona praca może być bliżej niż Ci się wydaje! Sprawdź bardzo bogaty wachlarz ofert pracy na https://antal.pl/o-antal/specjalizacje-antal/antal-ssc-bpo

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem: