Facebook Pixel

Ulubione oferty

Otwarcie oddziału SSC

Case Studies

Otwarcie oddziału SSC

Story Story

Lider branży produkcyjnej z główną siedzibą w Belgii zwrócił się do nas o wsparcie przy otworzeniu zupełnie nowego Shared Services Center w Warszawie. Wsparcie potrzebne było do zatrudnienie 40 osób na stanowiska juniorskie, specjalistyczne oraz kadrę zarządzającą.

Współpraca zakładała początkowo jednego, a następnie dwóch Specjalistów ds. rekrutacji delegowanych z Antal, którzy zajmowali się kompleksowo całym procesem rekrutacyjnym, od selekcji kandydatów po prowadzenie spotkań z managerami z siedziby klienta w Belgii.


Cel i wyzwanie Cel i wyzwanie

Celem było zatrudnienie 40 kandydatów w obszarze logistyki, analizy danych oraz obsługi klienta. Dodatkowo klient potrzebował kandydatów na stanowiska Head of SSC oraz kierowników poszczególnych zespołów.

Wyzwanie polegało na zatrudnieniu pracowników w przeciągu 6 miesięcy korzystając z wymagającego procesu rekrutacyjnego, składającego się z 4 etapów. Jeden z etapów zakładał wykonanie testów matematyczno-analitycznych (SHL), które miały zdawalność na poziomie 40%. 

Plan działania Plan działania

Zaczęliśmy od oddelegowania jednego, dedykowanego konsultanta Antal, który pracował bezpośrednio w biurze klienta oraz od stworzenia sourcing teamu, który dostarczał kandydatów. Konsultant Antal wspólnie z managerami z ze strony klienta ustalali strategię rekrutacji, ofertę benefitową oraz działania employer brandingowe.

W kolejnej fazie projektu, kiedy proces rekrutacyjny był już ułożony, do naszego klienta dołączył drugi, dedykowany konsultant Antal.

Pozwoliło to na prężne i obszerne działania rekrutacyjne oraz kompleksowe pokrycie potrzeb naszego klienta. Podczas rekrutacji nasi konsultanci zajmowali się selekcją kandydatów, umawianiem spotkań, koordynowaniem przebiegu rekrutacji oraz testów (SHL), a także przekazywaniem feedbacku i składaniem ofert. 


Przebieg Przebieg

Zespół projektowy po stornie Antal podzielił zadania między sobą, ustalając tym samym priorytety:

  • pozyskiwanie kandydatów,
  • przeprowadzanie rozmów z kandydatami
  • kompleksowa koordynacja procesu selekcji i rekrutacji.

Szereg podjętych działań odbywał się w oparciu o ścisły kontakt z naszym klientem oraz wcześniej ustalone nieprzekraczalne terminy, które zostały zachowane.  

Efekty Efekty

Zatrudnienie 35 osób w ciągu 6 miesięcy. Klient postanowił z nami zostać dzięki czemu do dziś trwa owocna współpraca.


Unikalność Unikalność

Dzięki naszej usłudze RPO klient mógł otworzyć nowy oddział SSC w Warszawie, posiadając zespół rekruterów Antal w Polsce, a jednocześnie mając możliwość koordynacji całego procesu zdalnie – z poziomu centrali w Belgii. Skuteczne wsparcie konsultantów Antal, pozwoliło klientowi na odsunięcie w czasie stworzenia własnego, lokalnego zespołu rekrutacyjnego o 3 lata od momentu utworzenia SSC. 

35 Zatrudnionych osób

6 Miesięcy trwania projektu

Pod wrażeniem?

Zacznij swoją
historię

Zapytanie