Facebook Pixel

Ulubione oferty

Zatrudnienie wolumenowe w trakcie tranzycji procesów

Case Studies

Zatrudnienie wolumenowe w trakcie tranzycji procesów

Story Story

Nawiązując współpracę RPO ze światowym liderem z branży farmaceutycznej, który rozwijał swój dział księgowości o kilkudziesięciu nowych ekspertów i leaderów z różnych obszarów księgi głównej, byliśmy gotowi na wolumenowe poszukiwania kandydatów. Sytuacja była pilna, ponieważ firma zaplanowała kilka tranzycji procesów i od powodzenia rekrutacji zależało przeniesienie procesów na stałe do Polski. Dodatkowo, firma potrzebowała najlepszych specjalistów z rynku, gdyż nie mogła pozwolić sobie na czasochłonne wdrożenia osób z mniejszym stażem pracy. 


Cel i wyzwanie Cel i wyzwanie

Kluczowe było dla nas możliwie najszybsze zmapowanie rynku w całej Polsce i zdobycie wystraczającej puli kandydatów w krótkim czasie. 

Plan działania Plan działania

Podstawą było stworzenie przez onsite rekrutera wspólnie z managerami treści ogłoszeń, które zainteresują i zachęcą aktywnych kandydatów zewnętrznych i wewnętrznych do aplikowania. W tym samym czasie rozpoczęliśmy poszukiwania pasywnych kandydatów z całej Polski i zachęcaliśmy ich do wzięcia udziału w rozmowach rekrutacyjnych.


Przebieg Przebieg

Onsite rekruter był odpowiedzialny kompleksowo za cały proces rekrutacyjny dla działu księgowego klienta. Był główną osobą kontaktową dla wszystkich hiring managerów i ponosił odpowiedzialność za wszystkie procesy w tym obszarze. Odpowiadał za wstępne rozmowy z aktywnymi kandydatami i umawianie ich na spotkania z managerami. Był także odpowiedzialny za pozyskiwanie kandydatów z portali jak LinkedIn i zachęcanie ich do aplikowania na ogłoszenia klienta. Onsite rekruter wraz z całym zespołem HR i managerami zachęcali pracowników do udziału w programie wewnętrznych poleceń, co przyczyniło się do znacznego zwiększenia puli kandydatów. Konsultant RPO był w stałym kontakcie z hiring managerami, aby dopełnić wszelkich starań i zarządzać kandydatami w taki sposób, aby proces przebiegł szybko, ale z zachowaniem jakości. Po udanych spotkaniach rekrutacyjnych konsultant odpowiadał także za składanie ofert i wszelkie formalności związane z zatrudnieniem. Konsultant dbał także o candidate experience, nie zapominając o informacjach zwrotnych dla wszystkich uczestników projektu. Przy takim wolumenie umawianych spotkań potrzebne było sprawne priorytetyzowanie zadań oraz ustrukturyzowanie całego przebiegu procesu.

Efekty Efekty

Dzięki zmaksymalizowanym działaniom udało się pozyskać 60 ekspertów i leaderów z rynku w 6 miesięcy trwania projektu RPO. Praca operacyjna w zespole księgowym została zaopiekowania przez wystarczającą ilość nowych pracowników, którzy zajmowali się podobnymi zadaniami na poprzednich stanowiskach. Pozwoliło to na szybkie i sprawne wdrożenie się w proces klienta. Decyzją biznesową tranzycje wszystkich procesów zostały zagwarantowane dla polskiego oddziału, który udowodnił, że jest w stanie zaopiekować wszystkie przyszłe zadania.


Unikalność Unikalność

W naszej usłudze zaoferowaliśmy klientowi możliwość zatrudnienia dużej liczby ekspertów w krótkim czasie, kładąc nacisk na zachowanie wysokiej jakości prowadzenia procesu rekrutacyjnego. Pomogliśmy zarządzić procesem, który wymagał dużych nakładów czasowych kluczowych osób w firmie. Osoby te swój czas poświęcają głównie na pracę operacyjną, a na kilka miesięcy musiały poświęcić się procesowi rekrutacji oraz jednocześnie zachować płynność biznesu. 

6 Miesięcy trwania projektu

60 Zatrudnionych ekspertów i liderów

Pod wrażeniem?

Zacznij swoją
historię

Zapytanie