Facebook Pixel

Ulubione oferty

Outplacement

Case Studies

Outplacement

Story Story

Nawiązując współpracę z klientem z branży automotive, który ze względu na koniunkturę rynkową postanowił zamknąć fabrykę, byliśmy gotowi na wyzwanie. Programowi outplacement zostało objętych 120 osób, w tym 80 pracowników produkcyjnych oraz 40 pracowników umysłowych. Sytuacja była wymagająca, ze względu na towarzyszące pracownikom emocje. Dlatego kluczowe było dla nas zdobycie zaufania oraz zbudowanie pozytywnej atmosfery podczas działań.


Cel i wyzwanie Cel i wyzwanie

Naszym celem było, przede wszystkim znalezienie nowej pracy dla zwalnianych pracowników, ale także oswojenie ich z nową sytuacją, zwiększenie pewności siebie oraz wzmocnienie pozycji na rynku pracy.

Plan działania Plan działania

Podstawą było zdywersyfikowanie działań dla dwóch grup pracowników, produkcyjnych i umysłowych. Pierwszą grupę opieką objęła firma Work Service, proponując im pracę w nowych organizacjach, w pobliżu miejsca dotychczasowego zatrudnienia. Pracownikami umysłowymi zajął się zespół specjalistów Antal.


Przebieg Przebieg

Nasi specjaliści przygotowali półroczny program działań dla każdego z kandydatów, który obejmował wsparcie psychologiczne, analizę kompetencji i CV, symulację rozmów rekrutacyjnych pod konkretne stanowisko, pomoc w ponownej adaptacji na rynku pracy oraz rekomendacje do pracodawców z branży klienta, współpracujących z Antal. Proces ten zakończył się zaproponowaniem stanowisk dopasowanych do profilu kandydata, w firmach zlokalizowanych nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Efekty Efekty

Dzięki kompleksowo przygotowanemu harmonogramowi, już po 3 miesiącach aż 24 kandydatów z grupy 40 pracowników umysłowych, znalazło nowe miejsce zatrudnienia.


Unikalność Unikalność

W naszej usłudze zaoferowaliśmy kandydatom unikalną możliwość spojrzenia na rynek pracy oraz proces rekrutacyjny oczami rekrutera. Wyspecjalizowanie w konkretnej branży oraz znajomość specyfiki powiązanych z nią stanowisk sprawiają, że konsultanci Antal w krótkim czasie dokonali trafnej selekcji potencjalnych firm, które mogłyby być zainteresowane kandydatem.

1 fabryka zatrudniająca 120 osób

40 pracowników umysłowych objętych zostało usługą outplacement

3 miesiące trwania projektu

24 kandydatów znalazło nowe miejsce zatrudnienia

Pod wrażeniem?

Zacznij swoją
historię

Zapytanie